exteria
Business

Na čo podnikatelia často zabúdajú?

Ako inak, predsa BOZP a PO. Malé firmy alebo živnostníci často mylne predpokladajú, že stačí stiahnuť nejaký formulár z internetu a podpísať preškolení z bezpečnosti práce a požiarnej ochrany a tým to končí. Tým to ale nekončí. Každý podnikateľ (teda aspon drvivá väčšina podnikateľov) je si vedomá toho, že musí byť bezpečnosť práce a požiarna ochrana vyriešená, cez to skrátka nejde vlak. V prípade, že BOZP a PO vyriešené nie, hrozí v prípade kontroly aj niekoľkostotisícové pokuta, ktorá sa pokojne môže dostať aj do miliónov korún. Je teda jasné, že nejedného podnikateľa zruinovalo práve neohlásená kontrola alebo ho minimálne poslala do červených čísel, z ktorých sa dlhší čas nemohol dostať. Aby ste kontrole predchádzali, je lepšie mať BOZP a PO vyriešené, a to pokojne vďaka pomoci firmy, ktoré sa na spomínané zákonné povinnosti zameriava. 

Takýchto firiem je na prekvapenie podnikateľov veľa. Môžu si vyberať z celej rady firiem, odporúčame rozmýšľať sa na základe referencií a recenzií, ktoré na internete nájdete. V nich sú totiž obsiahnuté skúsenosti stálych, ale aj bývalých klientov, ktorí chcú druhým pomôcť v rozhodovaní sa. 

Jednou z firiem, ktorá sa pýši drvivou väčšinou kladných hodnotení, je firma Extéria, s. R. O., Ktorá je dnes poprednou spoločnosťou poskytujúcou poradenstvo v oblasti BOZP a PO. Je dokonca firmou, ktorá nepôsobí len na území Slovenskej republiky, ale aj na slovenskom, kam sa dostala pomerne nedávno. 

O čo sa firma Extéria postará 

V prípade, že sa rozhodnete pre firmu Extéria a zahájite vzájomnú spoluprácu, firma sa postará o všetko, čo s BOZP a PO súvisí. Na starosti si teda vezme všetku dokumentáciu BOZP a PO, tiež prípadnú aktualizáciu, zastúpi vás v prípade ohlásené alebo neohlásené kontroly a tiež sa postará o pravidelné školenia BOZP, ktorými musia zamestnanci prechádzať. 

Aké sú skúsenosti podnikateľov a živnostníkov? 

Pýtate sa, aké sú napospol skúsenosti podnikateľov a živnostníkov? Drvivá väčšina referencií je kladná, vyzdvihuje sa najmä nízka cena a kvalitné služby, tiež profesionálny prístup, s ktorým sa pristupuje ku každému klientovi bez ohľadu na to, či je to veľký podnikateľ alebo drobný živnostník.