Na svete je už miliarda užívateľov iPhonov, hlási prieskumy
Business

Na svete je už miliarda užívateľov iPhonov, hlási prieskumy

Užívateľov spoločnosti Apple neustále pribúda. Tomu sa napokon nemôžeme čudovať, veď spoločnosť každým rokom predstavuje exkluzívne novinky a jednej z nich človek skrátka podľahne. Najmä tento rok bol pre spoločnosť typickú svojim nahryznutým jablkom veľmi zaujímavým. Počas jesene sa ukázalo rekordné množstvo iPhonov ak tomu ešte niekoľko produktov spoločnosti Apple, že sa po nich naozaj iba zaprášilo. Potom prieskumy ohlásili, že je na svete už miliarda užívateľov iPhonov.

Už je tomu 13 rokov

Už je to rovných trinásť rokov, čo sa svetu ukázal vôbec prvý šikovný telefón, ktorý si od prvého okamihu hovoril iPhone. A po dlhých trinástich rokoch sa to naozaj podarilo – prekročil sa pomyselný míľnik a používateľov spoločnosti Apple je rovná miliarda. Treba podotknúť, že hovoríme o tých aktívnych používateľoch iPhonu, nie o neaktívnych majiteľoch telefónu s nahryznutým jablkom.

A aj keď je to už trinásť rokov, čo je na svete iPhone, treba povedať, že aj po dlhých trinástich rokoch patrí k tým najpopulárnejším vôbec. A samozrejme patrí aj k tým najpredávanejším. A aj keď sa teraz rysujú zaujímavé spolupráce s konkurentmi, mnohí konkurenti sa stále snažia bezostyšne kopírovať typické vlastnosti iPhonov.

iPhony vlastne nikto nečakal

Čo je veľmi zaujímavé, tak fakt, že iPhony vlastne nikto pred trinástimi rokmi nečakal. S unikátnym smartfónom prišiel Steve Jobs a prakticky ihneď sa z neho stal jeden z najúspešnejších chytrých telefónov na celosvetovom trhu.

Steve Jobs si nechával toto svoje prekvapenie pre seba až do poslednej chvíle. Ani tesne pred tlačovou konferenciou nikto netušil, že Apple za pár chvíľ vstúpi do sveta mobilných telefónov. Dovtedy to bola predovšetkým spoločnosť zameriavajúca sa na hudobné prehrávače vo vreckovom prevedení či počítače.