Nech je poistenie chaty a chalupy účinné. Čo si treba ustrážiť?
Home

Nech je poistenie chaty a chalupy účinné. Čo si treba ustrážiť?

ice sú letné sídla v podobe chát a chalúp už zazimované, to napokon nemení nič na tom, že by sme si mali postrážiť poistenie týchto svojich letných sídiel. Chaty a chalupy sa oplatí poistiť si, veď práve na týchto príbytkoch sa môže nielen matka príroda vyšantiť. Okrem toho sú chaty a chalupy, ktoré sú v čase zimy opustené, veľkým lákadlom pre zlodejov a lupičov. To napokon potvrdzujú aj policajné štatistiky. Policajti v súčasnosti apelujú na majiteľov chát a chalúp, aby si dobre zabezpečili svoje letné sídla a prípadne aby si zariadili poistenie, pokiaľ ho ešte nemajú.

Dohovoriť a následne si zriadiť poistku chaty alebo chalupy nie je vždy ľahké. Predsa len na poistnom trhu je mnoho poistiek, ktoré sa síce zdajú byť na prvý pohľad skvelé, atraktívne a výhodné, ale v prípade potreby sú úplne na nič.

Prinášame preto tipy na to, čo si treba ustrážiť.

Kvalitná poistka, nekvalitný zabezpečovací systém a naopak

Bohužiaľ sa najčastejšie stáva, že majitelia chát a chalúp majú síce kvalitnú poistku, na ktorú je spoľahnutie, ale na druhú stranu nemajú kvalitný zabezpečovací systém. Iní majitelia to majú zase naopak – zabezpečovací systém majú prepracovaný, skutočne skvelý, avšak kvalita poistky kolíše.

Pokiaľ sa chcete obrniť proti nepríjemnostiam, ktoré môžu spôsobiť ako zlodeji, tak matka príroda, musíte si ustrážiť obidve veci.

Poistite svoju chalupu či chatu proti typickým zimným rizikám

Keďže chata či chalupa nie je obývaná najmä v zime, je dobré poistiť chatu najmä proti všetkým zimným rizikám, ktoré sú pre zimu typické. Napríklad sa poistite proti zájazdom nenechavcov, obrňte sa tiež pred typickými zimnými poveternostnými podmienkami. Nezabudnite ani na lesnú zver, tá bude v zime hľadať útočisko a úkryt a vaša chata či chalupa môže takto poslúžiť. Aj na lesnú zver sa môže poistka vzťahovať.