střihání psů
Money

Ostrihajte svoje domácich miláčikov doma a ušetrite

Máte doma psíka? Potom veľmi dobre viete, že takýto psík nie je vôbec lacná záležitosť. Je to síce kamarát na veľkú časť života, avšak na druhú stranu je to obrovská investícia. V nedávnej dobe vyplynulo na povrch, že Česi dokážu za svojich štvornohých domácich miláčikov minúť aj niekoľko miliónov korún ročne. Moc si ich totiž rozmaznávajú. Často je objednávajú na strihanie, na pedikúru alebo je dávajú do drahých psích hotelov, aby nemuseli byť doma sami, keď sú majitelia v práci. Lenže to psíkovia nepotrebujú. Ak potrebujete ušetriť, ušetrite na domácich miláčikoch. Ani to nepocítia. Naopak budú radi, že im venujete viac pozornosti. 

Ako sme spomenuli, Česi si v poslednej dobe obľúbili najmä psie hotely, psie kaderníčka alebo psie pedikérky. Psy to však nepotrebujú, všetko totiž môže obstarať majiteľ sám. Ak ste v práci, svojho psieho maznáčika môžete dať k susedom alebo k starým rodičom. Ak svojho psíka potrebujete ostrihať, vezmite to do svojich rúk. Nie je to nič ťažké, keď viete, ako na to. To isté platí aj u psie pedikúry. 

Ako na psie strihanie 

Psie kaderníčka sú čím ďalej drahšie. Ak máte doma štvornohého, dlhosrstého domáceho maznáčika, viete, že sa jedná o pomerne nákladnú službu, ktorá vás skôr alebo neskôr dostane do finančnej tiesne. Radšej si vezmite psie strihanie do svojich rúk. 

Psa možno ostrihať s pomocou nožníc či strojčeka. Pokiaľ je pes zvyknutý na strojček, strihanie je ďaleko jednoduchšie. Samozrejme ani s nožnicami sa nejedná o nič ťažkého, len musíte byť krapet opatrnejší najmä pri strihaní hlavičky. 

Ako na psie pedikúru 

Aj psy potrebujú pedikúru, to vie každý majiteľ psa. Pokiaľ je pes typicky domácim miláčikom a von ho nepustíte, pazúriky sa prirodzene na mäkkom koberci či na vankúšoch neobrousí. Je nutné sa teda o pazúriky postarať. Odporúčame siahnuť po ostrých klieštičkách. 

Pazúriky však strihajte opatrne, nech psíkovi žiadny pazúrik nezastřihnete. Ak sa tak stane, pri kvapkaní krvi si nerobte starosti. Krv kvapkať prestane a zaschne, avšak ak krv tečie, je potrebné zájsť za veterinárom.