Platobné terminály vyhotovuje čoraz väčšie percento obchodníkov
Money

Platobné terminály vyhotovuje čoraz väčšie percento obchodníkov

Nosiť finančné prostriedky v hotovosti nie je príliš výhodné. Jednak nemáte o svojich financiách maximálny prehľad a jednak vám ich môže niekto odcudziť. Okrem toho dnes na plnej čiare prevládajú platobné karty, ktoré sú pri platbách efektívnejšie a rýchlejšie. Stačí vytiahnuť bezkontaktnú platobnú kartu, priložiť k terminálu a nákup je zaplatený, bez toho, aby ste s personálom obchodu niekoľkokrát vymieňali financie. Je teda pochopiteľné, že sa platobné terminály rozrastajú aj do obchodov, u ktorých by ste to v živote nečakali. Ak však chcú udržať krok, nezostáva vám nič iné.

Spýtali ste sa niekedy na platobné terminály?

Schválne si skúste spomenúť, či ste niekedy v minulosti vyhľadali personál len kvôli toho, aby ste sa ho spýtali, či sa u nich dá platiť platobnou kartou. V takom prípade prišiel daný obchod o zákazníka, ktorý nenosí finančnú hotovosť, ale čisto len platobné karty. To sa vám dnes už s najväčšou pravdepodobnosťou nestane. Áno, môžete naraziť na obchod, ktorý platobné karty stále neprijíma, ovšem takých už moc nie je.

Podľa odborníkov dnes veľké percento nosí platobnej karty. Keď už sú nútení vybrať finančnú hotovosť, väčšinou ju využijú vo svojom zamestnaní, kde nemajú platobné terminály. Čo sa týka bežných nákupov, vyhľadávajú Česi oveľa viac tie obchody, v ktorých je umožnená platba kartou.

Platobné terminály pribúdajú neuveriteľnou rýchlosťou

Prevádzka platobných terminálov nie je síce zadarmo, na druhú stranu tým však prilákajú väčšie množstvo zákazníkov, ktorí by za iných okolností obchod opustili. To platí aj v momente, keď je v blízkosti bankomat, obyvatelia Českej republiky si radšej vyhľadajú iný obchod, kde by mohli svoj nákup uskutočniť. Majú tak vďaka internetovému bankovníctvu lepší prehľad o tom, v akých obchodoch míňali. Pri výbere z bankomatu svoju kontrolu ihneď strácajú. Je to pochopiteľné, pri výbere sa vám totiž v internetovom bankovníctve ukáže kolónka čisto len výberu, nie toho, za čo ste financie minuli. Ako ste na tom s financiami vy? Vyhľadávate radšej obchody s platobnými terminálmi alebo pri sebe nosíte nejakú tú finančnú hotovosť?