Plaťte prostredníctvom platobnej karty alebo dôvody, ktoré vás presvedčia o výhodách
Money

Plaťte prostredníctvom platobnej karty alebo dôvody, ktoré vás presvedčia o výhodách

Platba prostredníctvom platobnej karty sa osvedčila nielen v Českej republike, populárna sa pre slovenských obyvatelia stala aj v zahraničí. Ľudia tak v zmenárňach vymenia len pár drobných. Čo môžu, to sa snaží platiť pomocou platobnej karty. Prezradíme vám, prečo je dobré platiť platobnou kartou ako v Českej republike, tak aj v zahraničí. Výhod je hneď niekoľko.

Výhody platobnej karty

  • Finančné prostriedky na bankovom účte máte pomocou platobnej karty kedykoľvek k dispozícii. Ľahko tak môžete platobnou kartou platiť alebo vyberať finančné prostriedky vďaka bankomatom, ktoré sú dnes umiestnené prakticky všade. Či už ste v Českej republike alebo v zahraničí.
  • Platba platobnou kartou je okrem iného aj mnohonásobne bezpečnejšia. Nemusíte mať pri sebe žiadnu finančnú hotovosť. Všetko je možné platiť platobnou kartou. Človek tak nestráži finančnú hotovosť vo svojej peňaženke. Platobnú kartu si nahráte do svojho mobilného telefónu a každú jednotlivú platbu následne overujete pomocou svojho mobilného telefónu.
  • Ďalšou výhodou je aj úspora pri cestovaní. Zvlášť na dovolenke dokážete ušetriť nemalé finančné prostriedky. Platba platobnou kartou je výhodná, pretože nemeníte svoje financie v zmenárňach, ktoré vás oberú o relatívne vysoké poplatky.
  • Pri strate platobnej karty ju jednoducho zablokujete. Splnomocniteľ platobnej karty tak nebude mať možnosť vás pripraviť o vaše peniaze. Pri hotovosti takú možnosť nemáte. Pokiaľ máte pri sebe väčšie finančné prostriedky, potom o ne skrátka prídete. Šanca, že vám peniaze niekto vráti je prakticky nulová.

Nevýhody hotovosti

  • Ako sme uviedli v predchádzajúcom odseku, ak stratíte finančnú hotovosť, nemáte možnosť ich získať späť. Človek, ktorý vaše peniaze nájde, je zároveň aj s najväčšou pravdepodobnosťou utratí.
  • Ak ste v zahraničí a peniaze neutratíte, doveziete si ich späť do Českej republiky. Vymeniť ich následne späť na. Českú menu vás opäť budú stáť ďalšie nemalé finančné poplatky.
  • Plná peňaženka papierových peňazí a drobných. Úplne zbytočné, pretože tým získava na váhe aj vaša peňaženka. Platobná karta je malá a váhovo ľahká.