Prečo používať olivový olej aj pri starostlivosti o vlasy?
Lifestyle

Prečo používať olivový olej aj pri starostlivosti o vlasy?

Starostlivosť o vlasy by sa nemala podceňovať. Predsa len hovoríme o korune krásy, ktorá je zdrojom obdivu aj dôvodov, prečo s nami ľudia nadväzujú konverzáciu. Aby ste sa pýšili krásnymi, zdravo vyzerajúcimi vlasy a nie smutnú, ochabnutú hrivou, začnite používať olivový olej. Aj keď sa tomu ťažko verí, je tým najlepším pre vaše vlasy.

Olivový olej dnes používame hlavne pri varení. Je neoddeliteľnou súčasťou šalátov aj dressingov. Vedeli ste, že ho môžete používať aj k niečomu inému? Napríklad práve v starostlivosti o vlasy? Prezraďme si, ako konkrétne práve táto tekutá ingrediencie vlasom prospieva.

Pevnosť, lesk a ľahká ovládateľnosť

Vlasy vie každú ženu potrápiť. Nie vždy totiž chcú spolupracovať. Niekedy je naozaj ťažké je ovládnuť a vykúzliť z nich účes, ktorý by dosiahol jednu pochvalu za druhou. Vďaka olivovému oleju si však vlasy ľahko podmaníte. Stačí, keď svoj súčasný kondicionér nahradíte práve olivovým olejom, čím vrátite vlasom nielen vlahu, ale aj lesk a možno už dlho postrádanú pevnosť.

Olivový olej je zdrojom vitamínu E aj A, taktiež v sebe ukrýva antioxidanty. Tie pomáhajú vo vlasoch udržiavať vlhkosť čiže predídete suchému vzhľadu.

Bojovník proti lupinám

Trápia vás lupiny? Nevzhľadné bodky, ktoré idú vidieť predovšetkým v tmavých vlasoch alebo na tmavom oblečení vedia poriadne znížiť ľudskej sebavedomie. Trápi sa s nimi aj muži, nie je to rýdzo dámska záležitosť. Ak vám nepomáhajú produkty z drogérií alebo lekární či ak za ne nechcete minúť mesiac čo mesiac celou svojou výplatu, je načase použiť práve oliváč.

Okrem toho, že čistí pokožku hlavy, eliminuje tiež nahromadené nečistoty a prach. Bez problémov odstráni nepekné lupiny, a to preto, že zmierni suchosť pokožky hlavy. Vedľajším efektom je ošetrenie drsného povrchu vlasu alebo skrotenie neposedné a večne neskrotnej hrivy.