Rekvalifikačné kurzy. Ktoré idú na dračku?
Business

Rekvalifikačné kurzy. Ktoré idú na dračku?

Možno ste prišli o prácu a vo vašom odbore je teraz ťažké nájsť uplatnenie, alebo skrátka hľadáte vhodnú pracovnú zmenu – v oboch prípadoch sa vám bude skvele hodiť rekvalifikačný kurz, ktorý vás pripraví na prácu v novom odbore. Ktoré rekvalifikačné kurzy sú dnes najžiadanejšie a prečo? Poradíme!

Účtovníctvo

Medzi vysoko obľúbené kurzy patrí kurz účtovníctva, prípadne mzdovej agendy. K tomuto kurzu nepotrebujete žiadne predchádzajúce znalosti, čo je prvá výhoda. Tou druhou je potom vidina práce bez fyzickej námahy, zvyčajne na jednu zmenu v teplej kancelárii. Medzi zamestnávateľmi je navyše táto pozícia stále dopytované a v niektorých firmách ju možno vykonávať aj na diaľku alebo na čiastočný úväzok.

Marketing

Veľmi obľúbeným kurzom je dnes kurz marketingu a príbuzných aktivít – napríklad grafiky, správy sociálnych sietí, PPC reklamy či copywritingu. Pre tieto kurzy tiež nie sú potrebné predchádzajúce skúsenosti, určite sa ale hodí istý cit a vlohy. Odmenou môžu byť veľmi zaujímavé pracovné pozície s dobrým platovým ohodnotením.

Personalistika

Pre všetkých, ktorí milujú prácu s ľuďmi, je skvelou voľbou kurz personalistiky, ktorý absolventom umožní uchádzať sa o miesta personalistov a zabezpečovať následne nábor zamestnancov aj starostlivosť o ne vo firmách. Personalistika úzko súvisí aj s uvedenými dvomi odbory a skvele sa s nimi dopĺňa.

Asistent pedagóga

Ako asistenti pedagóga môžete v školách prevádzkovať vysoko špecializovanú výchovnú činnosť, napr. Prácu s žiakmi so špeciálnymi potrebami, alebo s integrovanými žiakmi. Ak teda máte radi deti a hľadáte prácu na rannej smeny v príjemnom prostredí, môže byť táto rekvalifikácie skvelou voľbou. Pre možnosť absolvovaní tohto kurzu vám navyše stačí aj len základné vzdelanie.

Zvárač a palič

Ak preferujete manuálnu prácu, skvelou voľbou je kurz svážeče a paličov. Ten vám umožní po 200 hodinách kurzu a úspešných skúškach získať pomerne dobre platenú prácu, a to bez väčších ťažkostí. Dopyt po tejto profesii je totiž na trhu veľká.

Kaderníčka či kozmetička

Ak ste esteticky zameranie a máte radi prácu s ľuďmi, zaujímavou voľbou môže byť kurz kaderníčky či kozmetičky. Dĺžka kaderníckeho kurzu je síce až 600 hodín, za túto dobu sa ale neučíte všetko potrebné, od strihanie, cez farbenie, melírovanie a trvalú onduláciu, až po starostlivosť o vlasy a poradenstvo ohľadom kozmetiky. V prípade kozmetičiek trvá kurz pre stredoškolsky vzdelaných záujemcov 300 hodín a ponúkne všetky potrebné know-how ohľadom rozlišovanie typov pleti, ošetrovanie pleti aj líčenie.