Šedá farba ide kombinovať napríklad so žltou
Home

Šedá farba ide kombinovať napríklad so žltou

Šedá ponúka v interiéri nemálo výhod, pretože je možné ju kombinovať s nádhernými farbami a docieliť tak krásneho interiéru, ktorý vám bude závidieť takmer každý. V minulosti sa šedá farba príliš nepoužívala. To sa však s novou dobou zmenilo, pretože ponúka neuveriteľne veľa možností, na ktoré u inej farby nenarazíte. Poďte sa teraz pozrieť na farby, ktoré sa k šedej úplne hodí a borí trendy poslednej doby.

Teplé farby sú na vrchole

Šedá farba môže mnohým pripadať smutná a nevýrazná. Svojím spôsobom je to naozaj tak, pomocou teplých farieb sa však situácia úplne zmení. Do teplých farieb patrí napríklad oranžová alebo žltá. Šedú farbu si ale s oranžovou nedokážete nejspíš moc predstaviť, a tak prichádza na scénu farba žltá, ktorá sa stala moderným trendom v oblasti bývania. Obzvlášť ak ide o sýto žltú skoro až zlatú. Ak neviete, ako tieto farby nakombinovať, radi vám poradíme a sami uvidíte, že vás následne budú napádať vlastné skvelé kombinácie.

V žiadnom prípade by ste nemali docieliť to, že bude váš interiér smutný bez výraznejších farieb. Nemyslíme to teraz tak, že z vášho bytu budete robiť detskú atrakciu, ale čisto využiť len sivou farbou nie je tým správnym rozhodnutím. Ide o farbu, ktorá sa musí bezpochyby nakombinovať s inou, ako sme vám písali v predchádzajúcom odseku. Inak by váš interiér pôsobil veľmi chladne. Najideálnejšou voľbou je práve žltá.

Kombinujte šedú so žltou

Väčšinu ľudí by napadlo vymaľovať steny žltou farbou a použiť šedej doplnky. Tento nápad nie je zlým riešením. Žlté steny dodajú interiéru správnu radosť a sviežosť, ktorú potrebuje každý. Využiť však možno aj opačné kombinácie, kedy vymaľujete steny šedou farbou a siahnete po žltých doplnkoch. Táto kombinácia je decentný a pritom skvelá. Môžete všetko kombinovať podľa svojich predstáv. Nemusíte nutne vymaľovať všetky štyri steny, postačí len dve, ak budete vedieť, aké a ako tento proces uskutočniť do konca.