SEO vám v podnikaní môže priniesť zákazky
Business

SEO vám v podnikaní môže priniesť zákazky

Ak sa púšťate do podnikania, potom vám pojem SEO zrejme nič nehovorí. Leda, že by ste sa s ním už v minulosti stretli. Ide o optimalizáciu internetových stránok pre vyhľadávače, ktoré následne zabezpečí lepšiu pozíciu na vami vybrané kľúčové slová. Nesmiete však zabúdať na fakt, že metódy v SEO sa neustále mení, takže čo platilo v predchádzajúcom roku, už môže byť úplne inak.

SEO je ďaleko komplikovanejšia, ale dá sa pochopiť

Naučiť sa môžete prakticky čokoľvek. To isté platí aj o optimalizácii internetových stránok pre vyhľadávače. Je pochopiteľné, že si na začiatku svojho podnikania nebudete môcť dovoliť platiť reklamné agentúry, pretože ich cena je príliš vysoká a váš rozpočet naopak nízky. V začiatkoch si bohato vystačíte s niekoľkými tipy, ktoré vám pomôžu s lepším štartom. Aj jeden malý bod zo SEO techniky bude ďaleko účinnejšie, než keby ste stránky čisto len spustili a čakali na svoje zákazky.

Na SEO má vplyv aj štruktúra internetové stránky

SEO začína už pri tvorbe webových stránok. Samotná štruktúra hrá relatívne veľkú úlohu a pri zlej stavbe internetového projektu si môžete leda ublížiť. SEO sa rozdeľuje na dva faktory. Tým prvým sú On-page a druhým Off-page.

Poďme sa pozrieť na faktory

Teraz už viete, že prvým faktorom je stavba internetové stránky. Ďalej do SEO radíme obsah, kvalitné spätné odkazy, správne prelinkovanie webu a štruktúru URL adries. Tým však rozhodne nekončíme. Aj kvalitný popisok a titulky hrajú u optimalizácie internetových projektov neskutočne obrovskú úlohu. V neposlednom rade je nutné správne pomenovať obrázky. Ak ich budete vkladať pod rovnakým názvom, ako ste ich stiahli, prichádzate tak o veľké množstvo užívateľov. Tí vás totiž môžu nájsť aj pomocou klasických obrázkov.

Kľúčové slová dôkladne premyslite

Je pochopiteľné, že by sa každý chcel vo vyhľadávačoch zobrazovať na jednoduchá a čo najvýstižnejšie kľúčové slová. Musíte byť však realisti, pretože ak budete otvárať autoservis, potom vaše šance na pozície, pod týmto kľúčových slovom je takmer nulová. Proces by bol veľmi nákladný, a to ako časovo, tak finančne. Skúste tzv. Long tailová kľúčové slová. V takom prípade by kľúčové slovo u autoservisu bolo napríklad autoservis ford Ostrava.