Spoznajte kreditnú kartu, neúčelový pôžičku alebo kontokorent
Money

Spoznajte kreditnú kartu, neúčelový pôžičku alebo kontokorent

Požičať si peniaze môžete niekoľkými spôsobmi. Ak neviete, aké procesy medzi pôžičky patrí, potom by ste sa o nich mali dozvedieť všetko, čo je potrebné. Nikdy totiž s istotou nemôžete tvrdiť, že o pôžičku v budúcnosti nebudete mať záujem. Ak je vaša finančná stránka momentálne v kladných číslach, nemusí to tak byť aj v budúcnosti. Nechceme vás nijako strašiť, len je nutné byť pripravení skutočne na všetko, čo vás môže stretnúť. Následne je už neskoro zisťovať, aké produkty sa na finančnom trhu nachádzajú.

Neúčelová pôžička na čokoľvek

Prvou možnosťou je klasická neúčelový pôžička na čokoľvek. Tu máte výhodu v tom, že ju môžete vybaviť až na niekoľko desiatok mesiacov. Po prepočte to teda môže byť až 10 rokov, čo vám výrazne zníži mesačné splátky. Okrem toho môžete požiadať až o niekoľko stoviek tisíc, podľa toho, aká je vaša bonita a mesačný príjem. Ak nemáte problémy so splácaním a nemali ste doteraz žiadnu pôžičku, máte možnosť sa dostať nielen na zaujímavú sumu, ale aj na férovú úrokovú sadzbu. Možností je však oveľa viac. Mali ste problémy s financiami v minulosti a trvalo relatívne dlhú dobu, než ste sa z nich dostal? Máte na výber aj z iných finančných produktov.

Ďalšou možnosťou pôžičky je kreditná karta. Navonok vyzerá totožne s tou debetnej, ktorú využívate po celú dobu a na ktorú vám najskôr chodí váš mesačný príjem. Rozdiel je len v tom, že vám na kreditnú kartu pristanú finančné prostriedky, ktoré ste si zapožičali. Nečerpajú tak svoje financie, ale tie od vašu bankovej spoločnosti. Ak dokážete kreditnú kartu splatiť do 60 dní, nebude vás stáť ani korunu navyše. Táto lehota býva u väčšiny bánk totiž bezúročná. Ak sa tak nestane, budete mesačne na kreditnú kartu posielať mesačné sumy, ktoré vám budú stanovené.

Kontokorent aneb choďte do mínusu na svojom účte

Kontokorent sa väčšinou zriaďuje k vášmu bankovému účtu a umožňuje vám ísť do mínusu. To znamená, že sa váš bankový účet nezastaví u nuly, ale u sumy, ktorú si dohodnete. Ak požiadate o kontokorent vo výške 20-tisíc korún, potom budete môcť ísť na vašom bankovom účte do mínus 20 tisíc korún. Kontokorent môžete mať väčšinou na vopred dohodnutú dobu, len je nutné platiť pri plnom využití mesačné poplatky. Ak máte svoj bankový účet aspoň na nule, neplatíte nič. Výhodou teda je, že platbu uskutočňujete mesačne len vtedy, keď svoj kontokorent čerpáte.