Spoznajte tri najkrajšie prírodné zázraky Česka
Lifestyle

Spoznajte tri najkrajšie prírodné zázraky Česka

Cestovanie do zahraničia je určite skvelé, napriek tomu pokiaľ nemáte precestované Česko, potom ešte dobre zvážte, kam sa tento rok vydáte na dovolenku. Veď aj Česko je plné krás, ktoré nám doslova tají dych. Skúste sa teda zamyslieť nad tým, či tento rok namiesto stále rovnakého mora sa nevydáte radšej niekam do prírody. Veď práve príroda v sebe nesie ten najlepší odpočinok a nie je pokojnejšieho miesta, než nejakého práve v prírode.

Ak ste sa teda rozhodli pre typickú slovenskú dovolenku, určite si zháňate ubytovanie, ak už viete, kam sa pozriete. Ak ešte neviete, kam by vás to ťahalo, skúste sa nechať inšpirovať nasledujúcimi tipmi, ktoré prináša úplne to najlepšie, čo v Česku nájdeme. Jedná sa o nádherné miesta, ktoré stoja za to vidieť a ktoré stoja za to navštíviť, tým si rozhodne môžete byť istí.

1. Púšť je aj v Česku, konkrétne v južných Čechách

Ak vás zahraničie lákalo hlavne preto, že tam nájdete nejakú krásnu púšť, ktorou sa môžete brodiť, potom nikam nejazdite. Skúste to radšej s tou českou púšťou, ktorá sa nachádza v južných Čechách. Práve tu sa nachádza obrovská sieť rybníkov, ale hneď kúsok ďalej sa paradoxne rozkladá jedno z najsuchších miest našej republiky. Piesočný presyp pri Vlkove naozaj pripomína krásnu malú púšť. Je to akási piesočná duna, na ktorej rastú vzácne suchomilné rastliny a rôzni teplomilné druhové hmyzu.

2. Prírodná nádhera v centre Prahy

Málokto by povedal, že sa aj v hlavnom meste môže skrývať taká krása, akou je Prokopské údolie. To je naozaj jedna z najkrajších prírodných rezervácií z nás. Priamo tu sa skúmali prvohorné náleziská. Dnes je z týchto miest oáza pokoja a je skutočne nádherná.

3. Túžite po pralese? Navštívte ten boubínsky!

Ak sa rozhodnete tráviť čas na Šumave, potom sa rozhodnite navštíviť Boubínsky prales, kde stromy obvykle dosahujú až päťdesiat metrov. Po sedemdesiatych piatich rokoch sa z tohto pralesa stala národná prírodná pamiatka a zväčšila sa do terajších 666 hektárov. Na vrchole kopca sa nachádza turistov skutočne veľmi obľúbená rozhľadňa.