Sprievodca svetom džínsov. Aké vám sadnú najlepšie?
Fashion

Sprievodca svetom džínsov. Aké vám sadnú najlepšie?

Rozhodli ste si zaobstarať úplne nové džínsy? Potom máte na tento kúsok oblečenia špeciálne požiadavky. Predovšetkým vás nesmie škrtiť ani nikde ťahať, musí vám byť pohodlné a nesmie vás príliš obopínať. A samozrejme vám musí pristane a lichotiť vašej postave. Lenže to je veľa vecí naraz, hovoríte si. Také džínsy asi neexistujú! Základom úspechu je však pochopiť svoju postavu a vyznať sa v typoch džínsov, ktoré sú na trhu v predaji.

Skinny džínsy

Vôbec najčastejšie zhotovovaným strihom sú takzvané skinny jeans alebo skinny džínsy. Sú do cigaretového strihu a tesne priliehajú k nohám po celej ich dĺžke. Obopínajú ako stehná, tak aj členok, pri ktorom sú málinko voľnejšie.

Veľmi často je tento strih džínsov zamieňaný so slim džínsami, ktoré sú obopnuté po celej svojej dĺžke (vrátane členkov).

Wide leg jeans

Celkom novinkou na trhu sú takzvané wide leg jeans, ktoré sú široké a veľmi pohodlné. Nie sú však dlhé až ku členkom, siahajú spravidla do polovice lýtok. Avšak to je dnes presne tá dĺžka, ktorá sa nosí.

V poslednej dobe môžete na trhu nájsť také wide leg jeans, ktorých nohavice sú trhaného charakteru. Pekne sa kombinujú ako s lodičkami, tak s teniskami.

Mom jeans

Ohromným trendom sú takzvané mom jeans, ktoré majú vysoký pás a predlžujú (aspoň opticky) postavu. A aj keď nesú označenie „mom“, nie sú rozhodne vhodné iba pre mamičky s deťmi. Vkusne sadnúť prakticky každej žene.

Boyfriend jeans

Veľmi často sú však vyššie spomínané džínsy zamieňané s takzvanými „boyfriendmi“. Sú to však dve odlišné veci. Boyfriend jeans pôsobí viac chlapčensky a zamilujú si ich predovšetkým dámy s vyšportovanou postavou alebo s plnšími krivkami, od ktorých sa potrebuje odpútať pozornosť.

High waist jeans

A potom tu máme takzvané high waist jeans. Hovoríme o džínsoch s vysokým pásom, ktoré sú inak pomerne upnuté. Zamilujú si ich však ženy majúce postavu do jablka čiže tie, ktoré majú nohy ako modelky, len bruško nezodpovedá predstave.