Sprievodca výberom prvej elektronickej cigarety
Lifestyle

Sprievodca výberom prvej elektronickej cigarety

Na trhu nájdeme nepreberné množstvo e-cigariet, ktoré disponujú rozdielnymi funkciami či mechanizmami, ktoré zákazník často ani nepozná. Preto je pri výbere nutné zhodnotiť osobné preferencie aj vaše osobné návyky. Správna voľba „elektronky” vám umožní vyhodiť klasické produkty do koša a už sa k nim nevracať. To môže byť dobrý krok nielen pre vaše zdravie alebo okolie, ale aj vašu peňaženku.

Výdrž batérie a výkon

Prvá otázka, ktorú by ste si mali položiť, znie, ako často tabakové výrobky používate? Podľa toho budete voliť kapacitu batérie, ktorou by malo zariadenie disponovať. Pokiaľ je to jedna krabička denne, porozhliadnite sa po kapacite do 1 500 mAh.

O ďalšom parametri rozhoduje maškrtný jazyk. Ak máte radšej plnšiu chuť, budete potrebovať vyšší výkon. V takom prípade môžete využiť grip, kde si dokonca môžete voltáž nastaviť. Ak preferujete ľahkú až strednú chuť, skúste zariadenie s automatickým nastavovaním.

O 75% lacnejšie

Pokiaľ prechádzate z klasického produktu, odporúčame zvoliť z počiatku typ poťahu MTL (s podržaním aerosólu v ústach), ktorý je najviac podobný klasike. Ak ste pokročilejší užívateľ, môžete skúsiť DL poťah, kedy vdychujete priamo do pľúc, ako je to pri vodnej fajke.

Základná cena týchto produktov sa líši bez ohľadu na spôsob inhalácie – oba varianty sa predávajú od pár stoviek až po tisíce korún. Začiatočníkom bude stačiť lacnejší tovar, pokiaľ ale viete, že pri svojej prvej voľbe budete chcieť zostať, určite zainvestujte do kvality. Z dlhodobého hľadiska je totiž používanie elektronických alternatív až o 75 percent lacnejšie ako klasické produkty. Pokiaľ to zhrnieme, zamerajte sa na tieto štyri parametre:

  1. Kapacita batérie,
  2. výkon zariadenia,
  3. typ poťahu,
  4. cena.

Skúste niečo iné

Môže sa stať, že vám „elektronky” nebudú vyhovovať. Pokiaľ sa ale nechcete vracať k baleným produktom, môžete vyskúšať ďalší menej škodlivý variant. Tou sú zariadenia na zahrievanie tabaku, medzi ktoré patrí aj PULZA. Ich veľkou výhodou je nielen nižšia škodlivosť iD náplní (až o 94 percent), ale aj veľká kapacita batérie, ktorá vydrží dvadsať použití.

Ďalších výhod PULZE je nespočet. Užívateľom nezapácha oblečenie a ani nežltnú zuby alebo nechty. Z týchto alternatív profituje aj okolie, ktoré nemusí znášať nepríjemný dym, ktorý je oproti klasike menej intenzívny.