Sťahujeme sa ľahšie a efektívnejšie
Home,  Lifestyle

Sťahujeme sa ľahšie a efektívnejšie

Sťahovanie je nepríjemný proces, ktorý vyžaduje váš stopercentnú čas. Nemožno ho robiť z polovice, inak by sa ľahko mohlo stať, že v byte, z ktorého sa sťahujete necháte svoje dôležité veci, čo iste nechcete. Ak sa teda sťahujete, vezmite si radšej v práci voľno, nech sa môžete maximálne sústrediť. Poďme si ukázať niekoľko tipov, ako dosiahnuť ľahšieho vysťahovanie. Uvidíte, že v konečnom dôsledku na sťahovanie nie je nič zložité, ako ste si na začiatku mysleli.

Sťahujeme sa ľahšie a efektívnejšie

Mrzí vás vaša situácia? V byte, v ktorom žijete ste toho prežili veľa a máte pocit, ako by život skončil? Skúste sa na to pozrieť z druhej strany, nový byt, nové zážitky, nový život. Všetko chce čas, aby ste si mohli zvyknúť. Teraz je dôležité sa sústrediť na sťahovanie. S procesom je dobré začať už mesiac pred samotným dňom D. Je to z toho dôvodu, že máte ďaleko viac času sa pripraviť. V prvom rade potrebujete pevné krabice a fixky. Do krabíc už môžete pomaly, ale isto vkladať veci, bez ktorých sa zaobídete. Nezabudnite všetko riadne popísať, čo sa týka jednotlivých škatúľ.

Nábytok skúste pomocou fólie obmotať deň pred sťahovaním. Ak máte objednanú spoločnosť, ktorá vás vysťahuje, tým lepšie. Keď všetko riadne pripravíte, ušetríte minimálne pár stoviek korún. Sťahováci by inak museli všetko obmotať sami a riadne pripraviť. Vzhľadom k tomu, že si to urobíte svojpomocne, na nich bude len to naložiť do auta a následne i vyložiť. Nesnažte sa sťahovanie vykonať od začiatku do konca svojpomocne. Spoločnosti sú na prípadnú nehodu poistenie, zatiaľ čo vám by poisťovňa nezaplatila žiadne vybavenie, ktoré ste v dodávke viezli. Okrem toho sa jedná o profesionálov.

Ťažké bremená a vypratanie

Ak máte v byte ťažké bremená, nahláste ich dopredu. Spoločnosť by na tento úkon mala byť pripravená. Ďalej je potrebné sa zamerať na vypratanie bytu a vymaľovanie. To tiež môžete prenechať odborníkom. Vy tak nebudete musieť takmer pohnúť ani prstom. Ide o základné, napriek tomu efektívne tipy. Vy sa zamerajte na prípravu, s ktorou, ako sme už spomínali môžete začať už mesiac pred sťahovaním. Nepotrebné veci pokojne vyhoďte. Tento proces vám taktiež pomôže v balení, pretože sa tým zbavíte veľa vecí.