Staviate dom? Voľte krabicový vzhľad!
Home

Staviate dom? Voľte krabicový vzhľad!

Raz v živote sa rozhodneme urobiť nejaký razantný krok – rozhodneme si vziať si hypotéku a strávime tak niekoľko mesiacov behaním okolo stavanie domu, ktorý bude naším vysnívaným. Je však nutné podotknúť, že takéto domy sú naozaj fantastické, keď sa stavia, pretože sledujeme s trpezlivosťou a vytrvalosťou, ako sa náš sen pomaly stáva skutočnosťou. Ľudia sa väčšinou zameriavajú na to, nech je dom čo najmodernejšie. Sledujú aktuálne módne trendy v oblasti bývania, ktoré sa menia ako na bežiacom páse. Ak však dom staviate, samozrejme sa pozerajte na módne trendy, ale neklaďte na nich veľký dôraz, pretože predsa len sa musíte obzrieť aj na to, aby sa vám dom páčil ako taký. Myslite na to, pretože inak pri zmene módneho trendu budete chcieť zbúrať dom úplne celý.

Ak by ste sa dnes obzerali na to, aby ste dom mali podľa aktuálnych módnych trendov, pravdepodobne dôjdete k takým mimoriadnym asymetrickým budovám, ktoré sú ale naozaj fantastické. Domy, kedy je klasická strecha a dve poschodia – tie už sú skrátka minulosťou. Dnes sa nosia domy bez strechy, v takzvanom krabicovom štýle.

Ako taký dom vyzerá?

Už na prvý pohľad vás úplne uchváti. Dom ako taký vyzerá, akože je zložený z mnohých kociek. Väčšina je dokonca presklená, a tak vidíte dovnútra. Francúzska veľké okná sú aktuálnym hitom v oblasti bývania, preto sa ich rozhodne nebojte. Ľudia sa síce najskôr budú pozerať, ako to u vás vyzerá, ale onedlho už zistí úplne všetko, čo chceli vedieť, a tak vás nechajú byť.

Taký dom má väčšinou prízemie a poschodie. Poschodie je však zložené iba z jednej izby alebo z dvoch – zo spálne a detskej izby s tým, že sa tam nachádza aj kúpeľňa. To je však celý vrchný diel tohto asymetrického domu. Dole je potom klasicky obývacia presklený izba, ďalej kuchyňa, kúpeľňa a samozrejme chodba, ktorá je ako jediná zastrená a nejde do nej vidieť. Veľakrát býva ešte v takých domoch zriadená garáž pre jedno auto.