Top štyri franšízy, ktoré vedú na slovenskom trhu
Business

Top štyri franšízy, ktoré vedú na slovenskom trhu

Franchising je skvelý spôsob, ako začať podnikať. V súčasnej dobe sa do sveta podnikania hrnie jeden človek za druhým, ľudia sa totiž chcú v živote postaviť na vlastné nohy a chcú si plniť svoje vlastné sny. Nechcú už pracovať na snoch iných, majú záujem hlavne o plnení si vlastných vízií. Na druhú stranu nie každý má vlastný nápad, nie každý je schopný zariadiť si vlastné podnikanie s vlastným konceptom. Práve tí však ocenia spomínaný franchising čiže franšízovej podnikania, ktoré môže priniesť nový život.

Franchising je podnikanie na základe licenčných zmlúv. Človek si len odkúpi licenciu a môže si rozbehnúť vlastnú pobočku značky, ktorá na trhu funguje už nejakú dobu a ktorá má potenciál aj svojich zákazníkov. Aj keď to znie rozprávkovo, je to skutočne možné. Mnohí ľudia franchising označujú za veľkú podnikateľskú príležitosť, ktorá so sebou nesie väčšiu pravdepodobnosť úspechu a nižšie riziko krachu. Keďže je na trhu toľko franšízových konceptov, zoznámme sa so štyrmi franšízy, ktoré dnes na slovenskom trhu vedou.

Sklizeno

Jednou z obľúbených franšíz je Frančíza Sklizeno, ktorá sa zameriava na predaj lokálnych, kvalitných surovín. Jedná sa o rýdzo českou franšízu, ktorá je medzi ľuďmi veľmi obľúbená. Ľudia sa dnes prikláňa ku kúpe kvalitných potravín, nemajú záujem kupovať potraviny, pri ktorých netuší, odkiaľ pochádza alebo ako boli pestované.

Extéria Market

Ďalšie atraktívne Franšíza na trhu je Frančíza Extéria Market, ktorá sa zameriava na poskytovanie poradenstva v oblasti BOZP a PO. Spomínané oblasti nemá takmer polovica podnikateľov vyriešené, tým však hrozia nemalé pokuty siahajúce aj do miliónov korún.

Yves Rocher

K veľmi atraktívnym franšízam patrí aj kozmetická Frančíza Yves Rocher, ktorá je atraktívna hlavne pre ženy. Jedná sa o franšízový koncept zameriavajúce sa na predaj prírodnej kozmetiky, ktorý sa u nás stáva každým dňom obľúbenejším.

Enii-nails

Dámy začínajú podnikať v kozmetickom priemysle, o tom svedčí aj rýchly rozvoj franšízy Enii-nails, čo je franšíza ponúkajúca pomôcky na manikúru, respektíve pomôcky pre dokonalú gélovú manikúru.