Tri najčastejšie zdravotné problémy a bylinky, ktoré pomôžu
Lifestyle

Tri najčastejšie zdravotné problémy a bylinky, ktoré pomôžu

Človeka dokáže potrápiť všeličo, nielen hlúpa nádcha alebo kašeľ. Bohužiaľ existuje oveľa viac problémov, s ktorými sa naše telo stretáva a s ktorými musí bojovať. Poďme si povedať najčastejšie z nich. Prezraďme si tiež, aké bylinky na spomínané problémy zaberú a pomôžu. Nemusíte sa zakaždým trápiť utrácaním za lieky, ktoré aj tak nepomôžu. Dajte šancu prírode pri častých, ale veľmi nepríjemných zdravotných ťažkostiach.

Alergia, astma

Najmä na jar sa stretávame s mnohými nepríjemnými alergiami. Väčšinou siahneme po tom, čo nám predpísal lekár, ale aj v tomto prípade môžeme dať šancu prírode. Alergia alebo astma sú problémy, na ktoré pomáhajú bylinky napríklad v podobe peniazovky. Z tej stačí urobiť tinktúru. Pri každom záchvate alebo prejave alergie sa však najskôr zamerajte na príčinu, až potom voľte bylinky, ktorým dáte šancu.

Pri alergiách je nutné prečistiť aj pečeň. K tomu je skvelá kôra z duba, po ktorej sa zregeneruje sliznica. Nasledovne svoj organizmus ochráňte pred alergiami a astmou, a to s pomocou rozmarínu alebo kaliny.

Tráviace problémy

Každý človek vie, aké hrozné je, keď ho postihnú tráviace problémy v podobe zápchy, hnačky alebo nadúvania. Aby sa tráviace problémy nevyskytovali, je nutné harmonizovať tráviace ústrojenstvo. Rovnováha črevnej mikroflóry je základom úspešného trávenia. Ak však teraz hľadáte pomôcť od zápchy alebo nadúvania, máme pre vás niekoľko tipov na bylinky, vďaka ktorým sa vám uľaví.

K bylinkám, ktoré pomáhajú pri trávení, patrí napríklad pýr, lopúch alebo takzvaná židovská machyňa. Pomôcť ale môže aj rebríček či žihľava.

Borelióza

Borelióza je ochorenie, ktoré človeka väčšinou trápi dlho. Človek je neskôr vyčerpaný z toho kvanta liekov, ktoré sú mu podávané. Preto odporúčame bylinky, a to konkrétne javor alebo babyku. Pokiaľ máte v dôsledku boreliózy problém napríklad so zrakom, v tomto prípade odporúčame schizandru či čučoriedku.