Tri najdrahšie hodinky sveta. Koľko stojí?
Money

Tri najdrahšie hodinky sveta. Koľko stojí?

Chcete investovať do exkluzívnych hodiniek, ktoré nikto zatiaľ nemá? V tom prípade by ste mali investovať do hodiniek, ktoré sa radia k najdrahším na svete. S takými rozhodne všetkých prekvapíte. Človek by povedal, že sú určené hlavne pre obchodníkov a veľkých podnikateľov, ktorí majú záujem o niečo nové do svojej zbierky a ktorí nosia milióny po vreckách, ale nie je to tak. Pokiaľ si našetríte, také hodinky môžete moji pokojne aj vy.

Na svete síce existuje mnoho hodiniek, avšak len niektoré z nich sú zaradené k najdrahším hodinkám na svete. Pýtate sa, ako sa stanovuje pri hodinkách ich cena? Vplyv na cenu má rozhodne množstvo použitých materiálov a tiež to, aké materiály boli použité. Pokiaľ sú hodinky z pravého zlata alebo striebra, ktoré je doplnené o diamanty, nemôžete sa čudovať tomu, že hodinky budú drahé. Rovnako tak má na cenu hodiniek vplyv doba, ktorá sa strávila výrobou hodiniek. A samozrejme nesmieme zabudnúť na to, že vplyv má aj jedinečnosť hodiniek.

Prejdime však k trom hodinkám, ktoré sa radia k najdrahším hodinkám sveta.

Graff Diamonds The Fascination

K najdrahším hodinkám na svete patria jednoznačne hodinky, ktoré nesú meno Graff Diamonds The Fascination. Jedná sa o hodinky za štyridsať miliónov dolárov, ktoré sú zdobené bielymi diamantmi, ktorých hodnota je cez 150 karátov. Sú veľmi jedinečné, v tvare hrušky (teda tvar hrušky má len ich stred). Ich stred nie je len v tvare hrušky, je to presnejšie povedané diamant v tvare hrušky, ktorý sám má skoro štyridsať karátov.

Graff Hallucination

Jednoznačne najdrahšími hodinkami na svete sú hodinky Graff Hallucination, ktoré majú hodnotu päťdesiatpäť miliónov dolárov. Od samého zákrutu boli vyrábané za tým účelom, aby sa stali najcennejšími hodinkami na trhu. Sú zdobené vzácnymi farebnými diamantmi, ktoré sú na platinovom náramku.

Vacheron Constantin 57260

Aj keď menej drahé, ale napriek tomu drahé – to sú hodinky Vacheron Constantin 57260, ktoré sa veľmi komplikovane vyrábali. Hodinky sú zostavené zo skoro troch tisíc dielov, tie zvládajú až skoro šesťdesiat funkcií.