úspěšní
Business

Úspešní ľudia radí: Frázy, ktoré by nemal podnikateľ vyrieknuť

Máloktorý podnikateľ si uvedomuje, že sa mu deje v živote to, na čo myslí. Ak podnikateľ myslí negatívne, dejú sa mu len samé zlé veci. Ak však pomýšľate na samé pozitívne veci a ste až prehnane optimistickí, optimistický bude aj váš život. V myslenie je skutočne sila, rovnako ako je sila aj v slovách. Uvedomte si, že čokoľvek, čo robíte dnes či čo vyriekne dnes, môže mať dopad na váš zajtrajšok. Odnaučte sa teda hovoriť frázy a vety, ktoré vás kúri už počas vyslovenia. 

Ako sme spomenuli, každý podnikateľ si musí uvedomiť, že je sila nielen v jeho myslení, ale aj v jeho slovách a vetách, ktoré vyriekne. Všetko, čo urobíte dnes či čo vyriekne dnes, môže mať dopad na váš zajtrajšok, preto sa odnaučte hovoriť tieto frázy, ktoré vás jedného dňa môžu absolútne potopiť. 

„Čo keď sa mi to nepodarí“ 

Už Marilyn Monroe kedysi povedala, že by si každý človek mal veriť, pretože ak si nebudeme veriť my, kto iný nám veriť bude? Spoločnosť a naše okolie sa od nás učia a motivuje, ukážte mu, že vy si veríte a že nie je jediný dôvod, aby vám neverili. 

Vetu „Čo keď sa mi to nepodarí“, by ste mali vyhodiť zo svojho slovníka. Pri vyslovenia tejto vety len uvažujete nad svojimi problémami a nad prekážkami, ktoré vám bránia v dosiahnutí svojho sna. Nezameriavajú sa na cieľ, a to je chyba. Keď vyriekne túto vetu, niekde vo vnútri seba o sebe pochybujete. 

„Peniaze nie sú dôležité“ 

To viete, že sú. Samozrejme, mnohé podnikania možno rozbehnúť aj s minimálnym kapitálom, ale úplne bez peňazí to nejde nikdy. Peniaze sú potrebné, musíme si to uvedomiť. Pokiaľ k peniazom budete mať negatívny postoj, ak pre vás budú nepodstatné, nikdy si ich do svojho života nebudete priťahovať. Každý milionár, miliardár či každý úspešný človek pochopil, že bez peňazí to nejde, že peniaze môžu vyriešiť veľa problémov a môžu zabezpečiť šťastný život. Aby ste boli úspešní a aby vaše bankové konto praskalo vo všetkých, je dôležité zmeniť svoj postoj k peniazom.