pomocníky kuchyně
Home

Vďaka akým pomocníkom v kuchyni ušetríte čas aj silu?

Varenie už dávno nie je za trest. A už dávno neplatí, že variť musí iba ženy. Do kuchyne sa začínajú hrnúť hlavne muži, a to z toho dôvodu, že je to dnes tak jednoduché! Skutočne, varenie už dávno nie je ťažkou činnosťou, ale vďaka vychytávkam a vymoženostiam, ktoré v kuchyni máme, je varenie ľahké a hlavne rýchle. Existuje hneď niekoľko pomocníkov, ktorí šetria ako náš čas, tak aj silu. O akých pomocníkoch je reč? 

Keď si vybavíte svoju kuchyňu odporúčanými pomocníkov, nielen, že bude varenie naraz zábavou, ale tiež sa z toho stane koníček, ktorý si doslova zamilujete. Ušetríte svoj čas, ušetríte svoju silu a už nebude varenie len únavnú činností, po ktorej nasleduje dvadsaťminútový šlofíka. 

Aké moderné technológie ocenia ako milovníci varenia, ale aj odporcovia tejto činnosti? 

mixér 

Mixér je skrátka a dobre pomocníkom do domácnosti. Málokto si dokáže predstaviť kuchyňu bez mixéra. Táto pomôcka je viac než skvelá! Dokáže rozmixovať úplne všetko. Najužitočnejší je tyčový mixér, ktorý je vhodný pri príprave nielen nátierok, ale napríklad aj pri príprave krémových polievok či omáčok. Keďže nie je nijako priestranný, dobre sa skladuje. A väčšina z nich sa taky ľahko ovláda. 

Elektrická strúhadlá a mlynčeky 

Vždy, keď mäte niečo uvariť, vyhnete sa zdĺhavému strúhanie (napríklad syr alebo mrkvy). V dnešnej dobe sa už takému varenie vyhýbať nemusíte. Existujú totiž elektrická strúhadla a mlynčeky. Vďaka nim už nebudete mať ostrúhanú prsty a nebudete sa musieť so strúhaním zdĺhavo potýkať. Čo sa týka takého mlynčeku, tak ten oceníte napríklad pri príprave fašírok z mletého mäsa. 

tlakové hrnce 

Niekedy nie je na varenie čas. Niekedy je, ale nechce sa vám, avšak musíte. V tom prípade vám pomôžu tlakové hrnce, ktoré sú známe a obľúbené hlavne vďaka svojej bezpečnosti. Navyše jedlo, ktoré sa v nich varí, nemusíte strážiť. Len nastavíte čas a počkáte, až vám hrniec sám ohlási, že je uvarené.