Zaujímavosti o hokeji, o ktorých ste doteraz nepočuli
Lifestyle

Zaujímavosti o hokeji, o ktorých ste doteraz nepočuli

Síce sme ani tento rok nepriniesli medaily z majstrovstiev, to však neznamená, že by sme hokej ako taký zavrhli. Opäť sa potvrdilo to, že hokej len úplne Českú republiku ako takú, konečne sa po nedávnych prezidentských voľbách davy zhlukli a fandil ako jeden ľud, nie ako skupiny odlišné svojimi názormi. Určite ste sa aj vy nad hokejom bavili so svojim priateľmi a baviť sa iste budete aj budúci rok. Aby ste však mali krapet navrch, zapamätajte si nižšie uvedené zaujímavosti o hokeji, s ktorými ohromíte nejedného vášho kamaráta. 

Hokej ako taký je výnimočný šport, ktorý miluje kdekto. Mnohí rodičia dávajú svoje deti do hokejových krúžkov, aby sa z nich jedného dňa stali profesionálni hokejisti. Deti budú mať taky hore pred ostatnými, keď budú vedieť to, čo nikto iný nevie. 

rýchlosti 

V hokeji sa zaznamenáva hneď niekoľko rýchlosťou. Napríklad sa zaznamenáva rýchlosť puku, ktorá bola najvyššia 191,5 km / h. Čo sa týka rýchlosti hráčov, aj tí sa na ľade pohybujú obrovskou rýchlosťou. V priemere sa pohybujú rýchlosťou okolo tridsať až štyridsaťpäť km / h. 

zranenia 

V každom športe sa musí počítať hneď s niekoľkými zraneniami. Zatiaľ čo vo futbale sa väčšinou hráči podkopávajú, v hokeji naráža do seba, vyvolávajú bitky a samozrejme naráža do mantinelov. V hokeji je tým najčastejším zranením rana na hlave alebo na tvári. Zhruba päťdesiat percent všetkých zraneniach sú spôsobené kontaktom medzi hráčmi, tridsaťpäť zranenie je spôsobená tak, že hráči naráža do mantinelov. 

Kanada 

Kanaďania sú nielen dobrí v hokeji, ale taky majú na svojom účte niekoľko zaujímavostí. Napríklad môžu za najviac bitiek v jednej sezóne NHL, ďalej z tejto krajiny pochádza jediný doživotne vylúčený hráč (je ním Kanaďan Billy Cout) alebo je v Kanade najviac registrovaných hokejových hráčov, a to neuveriteľných 577 077, čo je zhruba 1,7 percent celkovej populácie .