Čo môže spôsobiť závislosť na alkohole?
Lifestyle

Čo môže spôsobiť závislosť na alkohole?

Niet sporu ani pochýb o tom, že alkohol môže človeka úplne zničiť. V minulosti je evidované veľa prípadov, keď závislosť na alkohole človeka úplne zničila a doviedla ho až k samovražde. Ak sa u vás prejavujú prvotné známky závislosti na alkohole, je nutné vyhľadať odbornú pomoc skôr, než to zájde do hrozného štádia. Navyše je potrebné pamätať na to, že na alkohole sa môžete stať nielen závislými, ale že so sebou ona závislosť môže priniesť celú veľa zdravotných problémov. Viete, čo konkrétne alkohol, respektíve závislosť na alkohole človeku spôsobuje?

Rakovina prsníka je jedným rizikom

Vedeli ste, že ženy na alkohol reagujú krapet inak ako páni? Bolo preukázané, že hladina alkoholu u žien je vyššia, aj keď toho vypili rovnako ako páni. Ženy by sa preto na pozore mali mať pred alkoholom viac. Hrozí im napríklad rakovina prsníka, čo je jedno rýdzo ženské riziko. S rakovinou prsníka potom pokojne môže prísť nadmerný stres, pocity osamelosti a nasledovná depresia a úzkosť.

Alkohol proti správnej funkcii mozgu

Alkohol rovnako ako fajčenie poškodzuje prakticky každú časť ľudského tela. Neustále sa však hovorí o pečeni, ktoré sú najviac zaťažovaná pitím alkoholu. A áno, je to tak. Avšak pečeň nie sú jediným ohrozeným orgánom. Trpí okrem iného aj mozog.

Rad ľudí je si veľmi dobre vedomá, že pitie alkoholu dlhodobo poškodzuje bunky mozgu. Pri pravidelnom pití alkoholu navyše nedochádza k obnove nových buniek mozgových, pretože to mozog skrátka nestíha.

Nádory a vredy

Zvýšené riziko vzniku rakoviny prsníka je rýdzo ženským problémom, to však neznamená, že páni nie sú nádory ohrozenia. Páni sú ohrození predovšetkým nádory čriev. Kvôli pitie alkoholu sa výrazne poškodzuje tráviaci trakt, čo vedie nielen k nádorom, ale aj k rozvoju žalúdočných a taktiež dvanástnikových vredov.