Ako si povedať o navýšenie platu v práci? Komunikácia a úspechy vám pomôžu
Lifestyle,  Money

Ako si povedať o navýšenie platu v práci? Komunikácia a úspechy vám pomôžu

Ak ste v práci spokojní, ale túžite po väčšej mzde, nie je nič jednoduchšie ako sa vo voľnom čase zastaviť za svojím nadriadeným. Je pravdou, že tento krok je trochu náročný, ale ak to neskúsite, odpoveď bude zakaždým nie. O navýšenie platu je vždy potrebné hovoriť na rovinu, inak sa ľahko odhalíte. Nechoďte okolo horúcej kaše a už v žiadnom prípade nezačínajte niekoľkými lichôtkami.

O navýšenie platu môže požiadať ktokoľvek

Ak váš nadriadený nemá momentálne čas, ale chce si s vami dohovoriť schôdzku, skúste mu už pri samotnej dohovore naznačiť, o čo sa jedná. Dávate mu tým najavo, že s ním komunikujete otvorene, bez zbytočného schovávanie. Okrem toho má možnosť sa na daný termín riadne pripraviť. Nikdy neviete, čo bude vo voľnom čase robiť, treba si otvorí vašu zložku a pozriete sa, ako si na pozíciu vediete a koľko ste už odpracoval hodín. Podľa toho môže ľahko určiť, či si navýšenie platu zaslúžite alebo nie.

Prichádza váš nadriadený do práce v zlej nálade? Kričí a kope okolo seba a odnáša to zamestnanci? Toto obdobie na komunikáciu ohľadom navýšenie vášho platu nie je vhodné. Váš šéf by mal prísť do práce spokojný, s vynikajúcou náladou, inak nemáte takmer žiadnu šancu na úspech. Ak sa dobre vyspal, bude vás posudzovať úplne iným metrom.

Úspechy a školenia sú základom

Nemáte-li žiadne úspechy a školenia, žiadať o navýšenie platu je úplne zbytočné. Ak si však myslíte, že vaše úspechy a školenia sú dostačujúce na to, aby ste mali nárok na navýšenie mzdy, potom nesmiete na nič čakať. Každý ďalší deň navyše sa pripravujete o finančné prostriedky. Nadriadený nebude riskovať vašu stratu, a tak sa s vami nejakou formou dohovorí. Tu je nutné vytrvať a v žiadnom prípade netlačiť na pílu. Každý má svoju hranicu a aj cez to, že ste jedným z najlepších zamestnancov, môžete ľahko prísť o prácu pri nedodržiavaní základných pravidiel.