Aké úskalia sa môže objaviť pri predčasnom splatení?
Money

Aké úskalia sa môže objaviť pri predčasnom splatení?

Ak ste si v minulosti vybavovali pôžičku, s najväčšou pravdepodobnosťou vás údaj o predčasnom zaplatením celej finančnej čiastky nezaujímal. Je to pochopiteľné, nie každý si pri žiadosti o pôžičku myslí, že počas nej dokáže našetriť celú čiastku, aby ju následne mohol zaplatiť. Či už ste finančné prostriedky získali akoukoľvek formou, banková spoločnosť vám pri zle spísané zmluve môže robiť problémy.

Predčasné splácanie kedykoľvek a zadarmo aneb spoznajte úľavu

Najvyššie z toho vyviaznete vo chvíli, kedy máte predčasné splácanie zadarmo, a to kedykoľvek. Pokiaľ máte našetrené celú finančnú čiastku, ste za vodou. Behom pár sekúnd sa vám zmení život k lepšiemu, pretože začínate od znova. Momentálne nemáte žiadnu pôžičku, ktorá by vás tiahla dole. Inými slovami začínate s čistým štítom.

Horšia situácia nastáva vtedy, keď sa pri predčasnom splatení úveru vyžadovaný poplatok. Poplatok je odlišný a závisí na tom, u aké bankovej spoločnosti ste podpísali zmluvu. Môže sa jednať o smiešnu sumu vo výške 1%, ale aj o oveľa drahšie finančnú hotovosť. Aj cez to, že svoju pôžičku splatíte celú, budú vás zbytočné poplatky mrzieť minimálne pár dní.

Vypísané termíny predčasného splatenia

Chceli ste odoslať sumu a zaplatiť tým celý svoj doterajší dlh? Oznámili vám, že to teraz nie je možné? Zrejme máte v zmluve spísané termíny, v ktorých môžete zaslať predčasnou splátku a zaplatiť tak svoj finančný dlh. Je potrebné sa do tej doby držať mesačných splátok a úrokových sadzieb. Upozorňujeme vás na to, že by ste svoj ďalší termín nemali vypustiť. Práve z tohto dôvodu je lepšie si ho poznamenať do kalendára.

Ďalším častým problémom je čiastočný zákaz predčasného splatenia. Čo to znamená? Bankové spoločnosť vám v tejto situácie umožní poslať predčasnú splátku, ale rozhodne nie v takej výške, aby ste s ňou zaplatili celý svoj dlh. Vopred vám stanovujú podmienky, ktoré môžu byť napríklad v rozmedzí od 25 do 50%. Zvyšnú časť dlhu budete musieť splácať ako doteraz v podobe mesačných splátok. Ďalšie predčasné splatenie ste ochotní poslať v ďalšom termíne.