Chudnúť možno i chôdzou. Ako kilá zhodiť prirodzeným pohybom?
Lifestyle

Chudnúť možno i chôdzou. Ako kilá zhodiť prirodzeným pohybom?

Chôdza je pre človeka tým najprirodzenejším pohybom. Pri chodenie nie sú nijako zaťažované kĺby, tiež dochádza k posilneniu svalov a samozrejme sa raduje aj naša psychika. Aj lekári odporúčajú najskôr začať s chôdzou, ak ste sa opäť odhodlali zaradiť pohyb do svojho denného harmonogramu. Rad ľudí sa však pýta na jednu otázku, a síce možno chôdzou treba schudnúť? Predsa len schudnúť sa dnes snaží prakticky každý druhý, ale je to vôbec možné alebo sa chôdzou nechudne?

Pravdou je, že chôdza je pohyb ako každý iný. Preto áno, aj chôdzou možné aktívne chudnúť. Neseďte teda doma a vydajte sa na prechádzku, ak je vám doma dlho. Zhodíte tým nielen niekoľko kilogramov, ale zároveň tým významne podporíte svoje zdravie.

Aké sú výhody chôdze?

Chôdza je prirodzený pohyb, ktorý nijako zvlášť nezaťažuje kĺby ani svaly či chrupavky. Zároveň je to pohyb ako každý iný čiže aj pri tomto pohybe sa naozaj skvele chudne. Tým však zoznam výhod chôdze nekončí. Dochádza tiež k spevneniu svalstva a šliach, ďalej potom dochádza k zníženiu rizika vzniku infarktu myokardu alebo dôjde k zlepšeniu nálady.

Je potrebné chodiť minimálne hodinu

Možno sa pýtate, kedy dochádza pri chôdzi k aktívnemu spaľovanie tukov. Je dôležité dodržiavať jedno pravidlo, a síce chodiť minimálne jednu hodinu či dlhšie. Len v tomto prípade ide hovoriť o chôdzu, ktorá je zároveň aktívnym spaľovačom tukov.

Pri chôdzi nielen aktívne spaľujete nechcený tuk, ale okrem iného aj zachovávate svalovú hmotu. Bojujete proti nepríjemnému a len ťažko sa zbavujícímu brušnému tuku a podporujete tým svoju náladu, ktorá je razom skutočne lepšie.

Vďaka pravidelnej chôdzi sa tiež nemusíte báť, že onedlho zase priberiete. Váhu si hravo budete udržiavať. Navyše zvýši množstvo energie, ktoré denne spaľujete. Preto si predĺžte prechádzky s vaším štvornohým psím miláčikom, prestaňte jazdiť MHD alebo aspoň vystupujte o zastávku skôr a kúpte si krokomer, ktorý bude vašu pravidelnú dennú aktivitu kontrolovať.