Fotografiu do životopisu vkladať nemusíte
Lifestyle

Fotografiu do životopisu vkladať nemusíte

Fotografie v životopise môže byť zákernou otázkou. Pokiaľ ju do neho budete chcieť pridať, bude to záležať len na vás. Rozhodne vám fotografie nepomôže k tomu, získať svoju vysnívanú prácu. Samozrejme bude závisieť na tom, o akú prácu sa jedná. Ak ste žena a zaujímate sa o prácu, v ktorej sú potrebné byť reprezentatívna po vzhľadovej stránke, potom po vás budú zamestnávatelia fotografiu vyžadovať. V opačných prípadoch však nie. Ak máte záujem o pridanie fotografie do životopisu, mali by ste vedieť, ako tento krok podniknúť, čo najlepšie.

Pridanie fotografie do životopisu

Zrejme vás teraz zmiatla otázka, či je fotografia dôležitá. Nemusíte sa ničoho obávať, ak ste už životopisy zamestnávateľom rozoslali bez svojej fotografie, nič sa nedeje. Nejde o povinnosť a málokedy sa na danú fotografiu personalisti pozrú. Na druhú stranu pomocou fotografie umiestnené na životopisu personalisti vedia, s kým jednajú. Môžu si tak o vás ďaleko lepšie urobiť obrázok. Zaujíma vás, ako veľká by fotografie mala byť a kde ju umiestniť? Rozhodne by nemala zasahovať do textu.

Veľa ľudí nevie, ako vložiť fotografiu do životopisu. Myslia si, že čím väčšia bude, tým lepšie bude vidieť do tváre. Na jednej strane je to naozaj tak, ale v žiadnom prípade by nemala presahovať do textu. Ide prevažne o vás a vaše zručnosti, poprípade skúsenosti. Ak váš tvár nebude dobre vidieť je už vec druhá. Fotografie by teda nemala presiahnuť na výšku 5 cm a na šírku 4 cm. Radšej sa držte menších rozmerov. Samozrejme tam nemôžete vložiť fotografiu 1 cm na 1 cm. To už ju tam nemusíte dávať vôbec.

Umiestnite ju do rohu

Najlepším miestom pre fotografii je roh. Vybrať si prakticky môžete ako ľavý, tak i pravý, pretože na oboch stranách je dostatočný priestor pre obdĺžnikovú fotografiu. Na rovnakej línii by sa mal nachádzať text, že sa jedná o životopis. Ten je vyrovnaný do stredu, čím vznikne na bokoch priestor. Fotografiu sa nepokúšajte dávať ani pod vami vybraný text. Predstavte si, že budú personalisti čítať vaše CV a namiesto toho, aby z vašich osobných údajov prešli na vyštudované školy, prekazí im tento krok vaše obrovská fotografie.