Zbavte sa posledných prebytočných kíl. Pomocníkom pri chudnutí sú superpotraviny
Lifestyle

Zbavte sa posledných prebytočných kíl. Pomocníkom pri chudnutí sú superpotraviny

Trápi vás stále ešte niekoľko prebytočných kilogramov, ktorých sa skrátka nejde zbaviť? Na pomoc si môžete vziať osobného trénera, ktorý vám s prebytočnými kilami pomôže, alebo môžete požiadať o pomoc superpotraviny. Superpotraviny sú potraviny, ktoré v sebe obsahujú viac telu prospešných živín ako potraviny iné. Vďaka svojmu veľkému obsahu prospešných látok môžu dokonca pomôcť aj pri chudnutí. Okoreňte tak svoj jedálniček so zdravou výživou superpotraviny, ktoré vás zbaví nadbytočných kilogramov.

Ponúka sa otázka, aké superpotraviny to vie, aké superpotraviny dokážu telo zbaviť prebytočných kilogramov. Pre odpoveď nemusíte chodiť ďaleko, my to vieme!

mandle

Orechy ako také sú naozaj telu prospešné. Najmä mandle by mali byť neoddeliteľnou súčasťou vášho jedálnička. Môžu vám pomôcť schudnúť, avšak v tomto prípade platí, že všetkého veľa škodí – vo veľkom množstve môžu byť mandle až jedovaté, bohužiaľ. Ak je však budete konzumovať v odporúčanej miere, potom nielen, že vám pomôžu odbúrať prebytočné kilogramy, ale aj vám zníži riziko vzniku nádorovitých ochorení.

brokolica

Brokolicu má rád len málokto, avšak je to škoda. Ide totiž o ďalšie superpotravinu. Brokolica je kapustová zelenina, ktorá nielen, že prospieva nášmu zdraviu, ale tiež pomáha pri chudnutí. Má veľmi malé množstvo kalórií, navyše je to skvelý antioxidant.

losos

Ryby síce nie sú obľúbenou potravinou ľudí, avšak pravdou je, že losos ako taký je skvelým zdrojom mastných kyselín a bielkovín. Nielen, že obsiahnuté látky v lososovi pôsobí ako prevencia proti chorobám srdca, ale tiež znižujú cholesterol, dokonca pomáhajú telu spaľovať tuky, a tak rýchlejšie chudneme.

banány

Aj obyčajné banány sú superpotraviny, ktorá podporuje chudnutie. Sú výborným zdrojom energie, navyše podporujú regeneráciu organizmu či jeho schopnosť vstrebávať živiny.