Aké sú benefity rastlín v kanceláriách?
Home

Aké sú benefity rastlín v kanceláriách?

Čo patrí do každej kancelárie? Bezpochyby patrí do kancelárie stoly, tiež stoličky. Lenže čo ďalšieho? Nesmieme zabudnúť na kvety, ktoré majú aj v kanceláriách svoje miesto. Mnohí ľudia si hovoria, že izbové rastliny nemajú v kanceláriách čo robiť, ale opak je pravdou. Kvety v kanceláriách totiž robia doslova divy! Prezraďme si nielen ich benefity, ale tiež predovšetkým to, aké konkrétne rastliny sa do kancelárie hodí, aké majú v kanceláriách svoje miesto.

Aké sú benefity rastlín v kanceláriách

Najskôr sa pozastavte nad jednotlivými benefity rastlín v kanceláriách. Tou hlavnou výhodou izbových rastlín v kanceláriách je to, že čistí vzduch. Mať zdravé pracovné prostredie je úplným základom produktívne a efektívnej práce. Dalo by sa teda tiež povedať, že izbové rastliny umiestnené v kanceláriách vedú k zvýšeniu produktivity a tiež koncentrácia. Naviac robia z prostredia príjemnejšie pracovné zázemie a vie redukovať hluk, robia akúsi zvukovú bariéru.

Okrem toho zvyšujú tvorivosť, kreativitu, tiež zvyšujú obranyschopnosť organizmu a okrem iného filtrujú škodlivé látky. Majú navyše priaznivý vplyv na psychiku a zdravie človeka, to ostatne preukázal nejeden prieskum.

Aké rastliny patria do kancelárie?

Rastlín je však celá rada, a tak sa ponúka otázka, aké konkrétne rastliny patrí práve do kancelárie. Jedným z favoritov je rastlina zvaná dracéna, ktorá je síce jedovatá, napriek tomu sa do kancelárie hodí. Funguje totiž ako vec absorbujúci škodlivé látky z ovzdušia, ako je formaldehyd, benzén alebo najrôznejšie splodiny z fajčenia.

Ďalšou vhodnou rastlinou do kancelárie je tiež Zamioculcas, ktorý je pomerne nenáročný, napriek tomu si ho nebudete môcť v kancelárii vynachváliť. Dokáže totiž zvlhčovať vzduch v miestnostiach, čo ocenia predovšetkým alergici alebo astmatici.

K ďalším vhodným rastlinám do kancelárie patrí lopatkovec neba palmy.

Pridaj komentár