Ako zhodnotiť peniaze? Investícia je správna voľba.
Money

Ako zhodnotiť peniaze? Investícia je správna voľba

Kvôli inflácii sa rozhodne neoplatí schovávanie a ukladanie si peňazí bokom, pretože za mesiac už môžu mať oveľa menšiu hodnotu. Vhodným riešením v tejto dobe je využiť peniaze tak, aby sa vám zhodnotili alebo na seba dokonca zarábali! Že neviete ako? Poradíme vám!

Rozdeľte svoje investície

Investícia je odpoveďou na vašu otázku. Najlepším spôsobom pre investovanie je rozdelenie peňazí na menšie čiastky. Takto si poistíte to, že keby náhodou došlo k rapídnemu prepadu cien, nestratíte celkvú čiastku, ale iba malú časť. Ani v živote sa neoplatí vsádzať na jednu kartu, takže to nerobte ani v rámci investícií. Vyberte si niekoľko miest a oblastí, do ktorých svoje peniaze investujete a tým sa čo najlepšie vyhnete krachu.

Využite prepadov

Naopak výhodné môžu byť prepady trhu pri nakupovaní nových investícií. Sledujte a využite zníženie cien pre vaše nákupy, prepad je totiž iba predstupeň následného vzrastu, takže môžete počítať s rýchlym zhodnotením.

Investujte do podnikania

Investujte do istoty. A čo je podľa vás tou istotou? Zrejme veci či služby, ktoré sa v čase predávajú stále a tiež sú nutné stále a za akejkoľvek krízy a nekrízy. Napríklad zákonom daná oblasť BOZP a PO pre všetky právnické i fyzické osoby je službou, ktorú potrebujú skrátka všetci. Pokiaľ teda napríklad využijete možnosti franchisingu s EXTÉRIA MARKET, môžete sa spoľahnúť, že si zaistíte stabilné podnikanie a tiež uloženie peňazí, ktoré sa vám počas päťročnej zmluvy mnohonásobne zhodnotia. Navyše budete mať poruke parťákov z Extéria, ktorí vám so všetkým poradia a pomôžu. S franšízou skrátka nešliapnete vedľa.

Už teda premýšľate o tom, kam by ste v najbližšom čase svoje financie investovali?