Chyby, ktorých sa podnikatelia nikdy nedopúšťa
Business

Chyby, ktorých sa podnikatelia nikdy nedopúšťa

Síce sa hovorí, že ľudia robia chyby, ale miliardári sa snaží aspoň niektorým z nich vyhnúť. Vedia totiž, že niektoré chyby im môžu poriadne zavariť a že im rozhodne neprinesú už ani skúsenosť alebo ponaučenie. Uvedomte si preto niekoľko základných chýb, ktoré treba obchádzať oblúkom. Ak sa prestanete dopúšťať niekoľko chýb, zmení sa zásadne váš aktuálny život.

Sústredíte sa na viac vecí naraz

Raz kedysi ktosi povedal, že ak sa človek sústredí na viac vecí naraz, nikdy nebude žiadnu vec robiť poriadne. A to je napokon pravidlo, ktorým je dobré sa riadiť. Tento človek mal totiž pravdu. Ak sa sústredíte na viacero vecí naraz, ani jednu nebudete vykonávať na sto percent.

Mnoho ľudí má mnoho úloh. Každý človek toho potrebuje stihnúť viac, než koľko denne stihnúť môže. Lenže to neznamená, že sa musí na každom úlohy pracovať chvíľu. Úspešní to napríklad robia tak, že si na začiatku dňa urobia ten najťažšia úloha a po jeho splnení plní ďalšie, menšie úlohy, ktoré už nie sú tak ťažké a ktoré už nezaberajú toľko času. A tomu sa hovorí efektívne využívanie času.

Žiadne zapisovanie dôležitých udalostí

Je veľmi dôležité, aby si človek zapisoval dôležité udalosti, ku ktorým má dôjsť. Inšpirujte sa v tomto u úspešných. Práve oni totiž majú svoje diáre, a to buď v klasickom papierovom prevedení, alebo svoje diáre majú v mobilných telefónoch. Každému je príjemné niečo iné, ale každému sa oplatí si aspoň tie najdôležitejšie informácie, udalosti alebo poznámky zapisovať.

Úspešní tvrdí, že ak si budete priebežne robiť poznámky a zapisovať si dôležité veci, už sa nebudete musieť o tretej hodine ráno prebúdzať s tým, že ste niečo ten deň mali urobiť, ale neurobili ste to. Skrátka si do svojho života vnesiete akýsi poriadok.