Investície do Bitcoin aneb nikto nevie, ako na tom bude v budúcnosti
Money

Investície do Bitcoin aneb nikto nevie, ako na tom bude v budúcnosti

Bitcoin sa v minulosti dosť hovorilo takmer všade, či už sa jednalo o televíziu alebo internet. Ide o investovanie a menu, ako každú inú, pomocou ktorej dnes môžete bežne platiť. V Českých mestách sú dokonca na Bitcoin aj bankomaty. Ak sa o nich chcete dozvedieť viac informácií, mali by ste nás nasledovať. Bitcoin ešte stále nepovedali svoje posledné slovo a v poslednej dobe neustále rastie. Samozrejme sa čas od času objavia obdobia, kedy sa Bitcoinům nedarí a ich hodnota klesá. Po uplynutí niekoľkých dní sa však situácia vždy zrovná do normálu, čo vedie k tomu, že investori nakupujú vo veľkom.

Jej budúcnosť je neistá!

Budúcnosť Bitcoin je neistá a prezradiť vám ju nedokážu ani skúsení odborníci, ktorí sa investíciu do Bitcoin živí. Väčšina z nich vám povie, že Bitcoin môžu v budúcnosti vystreliť opäť neuveriteľnou rýchlosťou, avšak nikde nie je napísané, že tomu nemôže byť opačne. To znamená, že Bitcoin môžu aj spadnúť späť dole na niekoľko desiatok dolárov, ako tomu bolo niekoľko mesiacov až rokov späť.

Ide o investíciu, ktorá nesie isté riziká, podobne ako ostatné druhy investícií. V žiadnom prípade neinvestujte celú sumu, ktorú máte k dispozícii. Ak budete mať teda napríklad finančnú rezervu vo výške 150 tisíc korún, rozhodne by ste ich nemali všetky vložiť do Bitcoin. Môže vás to v konečnom dôsledku stáť oveľa viac, pretože jediný neočakávaný výdavok vás môže položiť. Nebudete mať možnosť siahnuť po financiách, pretože ste ich investovali do Bitcoin.

Z investícií ide relatívne o bezpečnú položku

Čo sa týka investícií, ide o relatívne bezpečnú položku v rámci možností. Je potrebné sa však držať pravidla, že môžete aj v tomto prípade prísť o finančné prostriedky. Každá investícia je riziková, ak sa však pozriete na históriu Bitcoin, ten po celý čas väčšinou rástol smerom nahor, okrem pár výnimiek. Záleží na vás, ako vyhodnotíme priebeh rastu alebo poklesu Bitcoin v budúcnosti.