Miliardári, ktorí začínali od nuly – nechajte sa inšpirovať
Business

Miliardári, ktorí začínali od nuly – nechajte sa inšpirovať

Existuje mnoho osobností, ktoré si zaslúžia náš obdiv. Sú to väčšinou najrôznejšie celebrity, ktoré žnú rad obdivov zo všetkých strán, ale celebrity nie sú jediné, ktoré by sme mali obdivovať. Existuje mnoho iných ľudí, ktorí si môžu hovoriť „úspešní“ a ich tváre si nepamätáme tak, ako tie hviezdne, ktoré vídame neustále v televíziách av rôznych časopisoch, kde sú s nimi rozhovory na rôzne osobné témy.

Mohli by sme napríklad obdivovať tých, ktorí sa dostali od nuly až k vybudovaniu obrovského úspešného podniku. Práve pre nich bola ich cesta za úspechom veľmi tŕnistá. Ich príbehy vždy poznajú predovšetkým tí, ktorí sa tiež chcú ocitať na ich mieste, preto hľadajú v ich príbehoch motiváciu, ktorá väčšinou práve chýba. Medzi takých svetových miliardárov patria aj nasledujúci ľudia, od ktorých sa jednoznačne môžeme nechať inšpirovať. Snažme sa z ich rád ponaučiť a začnime veriť v to, že aj my raz môžeme byť na ich mieste a že aj o nás sa môže tak písať na rôznych internetových stránkach, ako je napríklad táto.

• Ioan Nuculae

Jedná sa o najbohatšieho človek a Rumunska. Má šesťdesiat rokov a za svoj život veľa prežil. Od nuly ale vybudoval konglomerát Interagro, ktorého príjmy dosahujú rok čo rok sumu vyššiu ako šesťsto miliónov eur. Tento muž stál za zrodom takej veľkej spoločnosti, akou je práve táto, a rozhodne si zaslúži obdiv. Vybudoval to z úplnej nuly – len veril vo svoj úspech.

• Amancio Ortega

Iste hlavne ženy budú poznať obchodné značky Zara, Bershka alebo napríklad Massimo Dutti. Jedná sa o značky spoločnosti Inditex, ktorú vlastní Amancio Ortega. Jedná sa o najbohatšieho človeka v Európe, ktorý sa tiež nachádza v prvej pätici najbohatších ľudí sveta. Aj tento muž vybudoval z niečoho niečo – narodil sa v chudobnej rodine, ale vedel, že ak bude neustále pracovať, potom si splní všetky svoje vízie. Lenže nepracoval pre nikoho iného, než práve pre seba, a tak pomaly ale iste budoval jednu z najväčších sietí obchodných značiek, akú dnes poznáme.