Nech nás domácnosť nezruinuje aneb šetríme na energiách a vode
Home

Nech nás domácnosť nezruinuje aneb šetríme na energiách a vode

ste počuli o tom, že sa bude opäť zdražovať? Tento rok sa síce nesie v znamení niekoľkých pozitívnych správ, ale oveľa viac správ je o tom, že sa bude všeličo zdražovať, bohužiaľ voda ani energia nievýnimkami. Ak teda nechcete byť budúci rok prekvapení, ak teda nechcete budúci rok doplácať na energiách vode a ďalších veciach, odporúčame zašiť šetriť práve na energiách a vode. Predsa nechcete, aby vás domácnosť zruinovalo. 

O zdražovanie sa neustále hovorí. Počujete o tom stále dookola, že dodávatelia začali zvyšovať svoje ceny a že sa neoplatí prechádzať k inému dodávateľovi, pretože zdražujú všetci dodávatelia. Bojovať proti vysokým cenám môžete teda len tak, že začnete šetriť na energiách a vode. Aj keď sa to pre mnohých môže zdať ako niečo nemožné, nie je to tak – je to len o osvedčenie niekoľkých tipov, ktoré vám spasí niekoľko mincí v peňaženke. 

Vymeňte svoju domácnosť za LED domácnosť 

Už ste počuli o LED žiarovkách a o úsporných spotrebičoch? Aj keď sa nejedná o nič lacného, je to investícia, ktorá sa vám v budúcnosti naozaj vráti. Rovnako ako LED žiarovky, ktorými nahradíte klasické žiarovky, alebo rovnako ako úsporné spotrebiče, ktoré budú náhradou starých, neúsporných spotrebičov, dokážu ušetriť veľké množstvo energie. A keďže práve elektrina zdražuje, je nutné s ňou toľko neplytvať. A vďaka LED veciam s ňou plytvať nebudete. 

Začnite používať dažďovú vodu 

Máte veľkú záhradu a snažíte sa ju denne kropiť hlavne počas leta? Záhrada ako taká je veľkým požieračom peňazí, čo znamená, že musíte nájsť trochu iné riešenie. Začnite používať napríklad dažďovú vodu, ktorá je ďaleko ekonomickejšie. Na záhradu si skrátka umiestnite jednu veľkú kadi, do ktorej bude dažďová voda kvapkať. Tú potom použite pri zalievaní. Rastliny ju navyše milujú viac než klasickú vodu zo studne. 

Kúpanie len výnimočne 

Ak ste si každý deň dopriali kúpanie vo vani, prestaňte s tým. Práve každodenné kúpanie šialene lezie do peňazí. Skôr sa sprchujte, je to ekonomickejšie a rýchlejšie. Samozrejme nestojte v sprche dlhé hodiny, to je potom na úrovni klasického kúpanie sa.