Než podpíšete žiadosť o pôžičku
Money

Než podpíšete žiadosť o pôžičku

Aj keď si ľudia dnes dávajú peniaze stranou, nie vždy im ich finančné zásoba stačí. Veľakrát sú peniaze, ktorými potrebujú uhradiť mimoriadne náklady, malé, a tak premýšľa, čo v takýchto chvíľach robiť. Ostatne v takých chvíľach sa dá našťastie robiť veľa. Napríklad je možné si požičať, a to buď od rodiny, alebo od poskytovateľov bankových a nebankových úverov. Ak však svoju rodinu nechcete priviesť do finančnej tiesne, radšej sa obrátite na poskytovala pôžičky a zažiadate o pôžičku. 

Pri zriaďovaní či pri žiadaný o pôžičku sa dopúšťame mnohých chýb. Spísali sme preto zoznam toho, čo by ste mali mať na pamäti predtým, než podpíšete žiadosť o pôžičku. 

Požičiavate si skutočne toľko, koľko potrebujete? 

Veľkú chybu, ktorú ľudia robia, je, že si požičiavajú viac, než naozaj potrebujú. Požičať si viac síce nie je na škodu, ale neodporúča sa to. Dostanete sa len na dlhšiu dobu do ťaživej finančnej situácie, budete musieť dlhé mesiace počítať s tým, že musíte splácať úver. Navyše v prípade vyšších pôžičiek je tu riziko, že vám pôžičku ani neposkytnú, pretože skrátka bude naozaj tak veľká. Okrem iného sa s vyššími pôžičkami spája aj vyššie úroky. 

Porovnali ste si pôžičky na trhu? 

Nikdy by ste nemali podpisovať prvú žiadosť o pôžičku, ktorá sa vám dostane pod ruku. To, že vám nejaký poskytovateľ pôžičky ponúkne pôžičku rýchlejšie ako ostatní, to neznamená, že má dobré srdce a že je lepšia ako ostatné. Vďaka porovnávanie pôžičiek dostanete lepší prehľad, neklesnete do rúk poskytovateľa, ktorý ponúka nevýhodné úvery. 

Informovali ste sa o sankciách? 

Než podpíšete žiadosť o pôžičku, rozhodne by ste mali vedieť, aké vám hrozí v prípade meškania splátky či v prípade iného prešľapu sankcie. Nikdy to nie je bez sankcií, s tým sa skrátka musí počítať. Je však potrebné vedieť, ako to daná spoločnosť má, nech nie ste neskôr prekvapení.