Odstráňte bežné nečistoty z vašej obuvi ľahko a rýchlo
Fashion

Odstráňte bežné nečistoty z vašej obuvi ľahko a rýchlo

Topánky sú pre väčšinu ľudí akási slabosť – teda najmä pre ženy. Práve ženy sa totiž najviac v kúpe topánok vyžívajú. Sledovať aktuálne výpredaje obuvi je pre nich akousi formou zábavy či koníčka. Mnohé ženy tvrdia, že topánky sú to, čo dokonale dolaďuje konečný look. Lenže keby sa tak o také svoje krásne topánočky, ktoré rozhodne nestáli práve málo, dokázali tiež dobre postarať. Väčšina topánok kvôli zlému zaobchádzaniu tak pomerne skoro končí v popolniciach.

Väčšinou sú najviac vyhadzované lodičky, ktoré sa odrú. Je to spôsobené hlavne tým, ako sa chodí na kockovanom chodníku. Práve tam sú totiž nepríjemné diery, ktoré vysokým úzkym podpätkom práve neprospievajú. Potom sa tiež vyhadzujú semišové topánky, ktoré sú nezmyselne poškriabané. K ďalším takýmto vyhodeným topánkam patria večne špinavé tenisky (najmä tie biele, ktoré nejdú tak úplne umyť). Lenže všetky tieto poškodené topánky sa dajú opraviť a niekedy to ide dokonca mnohými spôsobmi. Prinášame vám preto tipy, ako si s takými nepríjemnosťami poradiť. Prestaňte teda vyhadzovať topánky. Ušetríte tak financie, ktoré by ste dali opäť za nové kúsky do vášho botníku.

Ako na znova biele tenisky?

Biele tenisky sú hitom tohto roku, preto kto ich nemá, ten robí osudovú chybu. Lenže niekedy sa skrátka stáva, že sa nám biele topánky trochu zašpinia – teda je to bežný scenár bežného dňa. Lenže nečistoty idú potom naozaj ťažko dole. Rozhodne ich v situácii, keď ich chcete umyť, neperte, pretože sa vám obuv ako taká poškodí a prasknú vám gumy na lemovanie. Skúste ich skôr vyčistiť zubnou pastou alebo zmesou octu a jedlej sódy. Pomáha tiež bežný čistiaci prostriedok zvaný Cif.

Ako na škrabance na lodičkách?

Ženy sú naozajstnými nadšenkyňami do lodičiek, najmä teraz letia tie lesklé podoby tejto obuvi. Lenže ako je povrch lesklý, ľahko na ňom idú vidieť odreniny a škrabance, ktoré sú spôsobené napríklad len trením jednej nohy o druhú. Nederte tieto nečistoty prstami, ale radšej siahnite po odlakovači, ktorý vám škrabance naozaj ihneď vyčistí.

Ako na nečistoty na semiši alebo koži?

Na semiš a kožu pomáhajú najúčinnejšie len a iba také prípravky, ktoré nájdete v bežných obchodoch s obuvou. Pri čistení ale používajte jemné hubky alebo jemné utierky, vyhnite sa drsnejším povrchom, ktoré potom nenávratne obuv poškodia.