Farebný denim sa vracia na výslnie
Fashion

Farebný denim sa vracia na výslnie

Džínsovina má vo svete módy svoje pevné miesto. A pravdepodobnosť, že sa niekedy dostane do ústrania, je minimálna. Všetci poznáme modrú klasiku, ale tento materiál ponúka oveľa viac. A čo tak pôvodné bundy Dsquared2 alebo Twinset?

Modrá je dobrá

Pôvod džínsoviny siaha do 17. storočia, keď sa v talianskom Janove vyrábal nápadne podobný materiál. Skutočný denim sa však v USA objavil až v polovici 19. storočia, keď Levi Strauss začal vyrábať pracovné odevy pre zlatokopov. Do Európy sa nohavice dostali až o storočie neskôr a vtedajšia mládež si ich spájala so symbolom vzbury a odporu. Dnes ich má v šatníku každý – mladí aj starí, dospelí aj malé deti. Pracovné odevy prevzali vládu a džínsy sú teraz jedným z najhorúcejších trendov vôbec, s predajom viac ako 56 miliárd USD ročne.

Modrá je základná farba. V súčasnosti je zďaleka najpopulárnejší. Ľahko sa vyrába a náklady sú relatívne nízke. V móde však tento monolit už nestačí a do popredia sa postupne dostávajú odtiene, ktoré nie sú typické pre denim. Medzi štandardné farby patrí sivá, čierna alebo biela a nemôžete sa s nimi pomýliť. Hodia sa aj k modrej farbe. Oveľa viac pozornosti si však získate v červenej, fialovej, neónovo ružovej, tyrkysovej alebo žltej farbe. Džínsovina nie je synonymom uniformy.

Nenápadne

Ak si netrúfate na módne experimenty, vyskúšajte nohavice, sukne alebo šaty a bundy z džínsoviny a ušité v rôznych odtieňoch modrej – od najsvetlejších až po tmavé bloky. Dáte tak jasne najavo, že sa v móde cítite dobre a viete ju robiť s nadhľadom.

Byť videný

Chcete na seba upozorniť a ísť v štýle módnych ikon? Potom si oblečte jeden výrazný kúsok z farbeného denimu, ktorý vás odlíši. Skvele vyzerá červená sukňa z pevného denimu alebo elastická bunda, prípadne klasická kabelka vo farbe, ktorá kontrastuje so zvyškom oblečenia. Nie je potrebné používať žiadne ďalšie tučné prvky.