Päť a jeden tip, ako zaplniť prasiatko
Money

Päť a jeden tip, ako zaplniť prasiatko

Premýšľate nad tým, že začnete šetriť? Alebo ste nútení si našetriť niečo do budúcna, pretože aktuálna životná situácia nevyzerá práve najlepšie? V súčasnej dobe sa odporúča šetriť každému. Aj keď je dostatok pracovných miest, bohužiaľ hrozí vyhadzov oveľa viac než kedysi. Je dobré mať nasporenú akúsi finančnú rezervu, ktorú v budúcnosti môžeme využiť akokoľvek. Najčastejšie ju využijeme vtedy, keď potrebujeme opraviť automobil, inokedy využívame finančnú rezervu na kúpu nového elektrického spotrebiča do domácnosti. Je skrátka mnoho dôvodov, ako môžeme využiť rezervu, na ktoré by sme už teraz mali začať pracovať. Otázkou ale je, ako zaplniť prasiatko čo najrýchlejšie? 

Každý má určite doma porcelánové prasiatko, do ktorého si schováva peniaze. V súčasnej dobe do prasiatka sporí predovšetkým deti, avšak to neznamená, že si do prasiatka nemôžu sporiť tiež rodičia. Aby ste svoje prasiatko, nech je akokoľvek dlhé, zaplnili čo najskôr, prinášame vám tipy, ako na to. 

1) Jazdite úsporne 

Ak vás trápia neustále sa zdražujúca benzín, odporúčame jazdiť úsporne. Nie je to nič ťažké, len sa jedná o otázku zvyku. Vďaka úspornému jazdenie nebudete musieť tak často tankovať. 

2) Neplytvajte teplom 

V súčasnej dobe vykurovacej sezóny mnohí ľudia zbytočne utráca za teplo. Ľudia sa skrátka neostýchajú vetrať dlhé hodiny, dokonca kúri aj v čase, keď nie sú doma. Kúpte si preto termostat, regulujte vďaka nemu teplotu v dome a neplytvajte teplom, ktoré je dnes veľmi drahé. 

3) Nakupujte so zoznamom 

Aby ste sa vyhli míňanie za sladkosti alebo za potraviny, ktoré nepotrebujete, nakupujte so zoznamom. Nikdy nenakupujte bez neho, pretože sa necháte zlákať k drahému nakupovanie. 

4) Darčeky vyrábajte 

Dnes je oblečenie aj všetko ostatné veľmi drahé. Odporúčame preto darčeky vyrábať. Je to síce pracnejšie a zaberie to viac času, na druhú stranu je to lacnejšie. A peniaze, ktoré by ste zvyčajne použili na nový, pekný darček, radšej vložte do prasiatka, ktoré sa razom začne plniť. 

5) Privýrobok z domu 

Existuje niekoľko foriem privyrobenia z domu. V súčasnej dobe sa využíva najmä práca z domu v podobe plnenia obálok alebo v podobe výroby zaujímavých bytových doplnkov či produktov, na ktoré nie sú vo firmách ľudia. Využite to a pri sledovaní obľúbeného seriálu si pekne zarobte. 

6) Sprchujte sa 

Keďže voda sa dnes neradí medzi najlacnejšie veci na svete, viac sa sprchujte. Kúpanie je síce príjemnejšie a pohodlnejšie záležitosť, sprchovanie je však rýchlejšia a úspornejšia.