crm
Business

Prečo je CRM vhodný pre každú (aj menšie) firmu?

Podnikanie nemôže dlhodobo fungovať bez systému. Drvivá väčšina úspešných obchodníkov sa riadi určitými pravidlami a dávajú si pozor na to, aby fungovanie firmy nenarušil chaos. Nezaobídu sa pritom bez vhodne zvoleného softvéru, ktorý môže zefektívniť a zautomatizovať mnohé procesy. Práve z tohto dôvodu sa neoddeliteľnou súčasťou každej väčšej spoločnosti a korporácie stávajú CRM systémy. Pre menšie podnikateľov stále predstavujú veľkou neznámou. Je to aj váš prípad? Potom neprestávajte čítať a zoznámte sa s výhodami, ktoré vám môže vhodne zvolený program priniesť. 

Ľudská pamäť nie je 100% spoľahlivá 

Máte pamäť ako slon? Napriek tomu by ste mali obstaranie CRM systému zvážiť, lebo aj vaše podnikanie môže dôjsť do bodu, keď už všetky informácie o pribúdajúcich zákazníkoch v hlave neudržíte. Drobný podnikateľ, ktorý komunikuje s niekoľkými málo klientov a nemá v pláne ďalší rozvoj, si zrejme vystačia s diárom. Pre všetkých ostatných je jasnou voľbou customer realtionship management softvér. 

Vďaka CRM systéme už nebudete závislí na svojej pamäti. Aplikácia vás upozorní na termíny schôdzok, pripomenie odoslaní objednávky a veľa ďalších akcií, na ktoré by ste mohli zabudnúť a zbytočne sa pripraviť o zisk. 

CRM systém nemá obmedzenú kapacitu ako vaša hlava. Umožní vám efektívne evidenciu a následné spracovanie dát všetkého druhu. Uložíte si do neho históriu komunikácie a ľahko naplánujete ďalšie akcie. Zároveň sa budete cítiť oveľa lepšie, pretože už nebudete musieť na všetko myslieť. Vaša myseľ bude ľahšia a začnete sa naplno venovať dôležitejším aktivitám. 

Všetky informácie pod jednou strechou 

Na otázku „čo je CRM systém“ možno odpovedať niekoľkými spôsobmi. Pre mnohých podnikateľov predstavuje nenahraditeľného pomocníka, ktorý zastane funkciu niekoľkých iných nástrojov. Ak sa nezaobídete bez e-mailového klienta, nástenky, diáre, kalendáre, účtovného programu a ďalších pomôcok, bude sa vám softvér na riadenie vzťahov so zákazníkmi hodiť. Všetky dáta vždy nájdete na raz mieste. 

Vďaka CRM nebudete strácať čas hľadaním dôležitých informácií. Vždy budete bezpečne vedieť, kde ich nájdete. 

CRM vám uľahčí aj komunikáciu so svojimi kolegami a zamestnancami. Či už ide o histórii komunikácie či zdieľanie dokumentov, profesionálny softvér je vždy lepšie než viac aplikácií pre jednotlivé úkony. Silu prehľadne organizovaných a ľahko vyhľadateľných informácií oceníte vždy, keď budete v časovej tiesni. 

Efektívne time management ako predpoklad ďalšieho rastu 

Ak budete zbytočne strácať čas činnosťami, ktoré môže zastať CRM softvér, zbytočne sa pripravíte o možnosť rýchleho rastu. Pracie môžete stráviť aj 10 hodín denne, ale robíte ju produktívne? CRM vnesie do vášho podnikania systém a uľahčí vám administratívu, marketing a ďalšie aktivity. 

Chcete sa o výhodách „cé er emka“ dozvedieť viac? Čítajte CRM blog na stránkach jedného z popredných českých systémov eWay-CRM.