Home office alebo neobmedzené voľno? Dnes frčí to druhé z nich
Business

Home office alebo neobmedzené voľno? Dnes frčí to druhé z nich

Nie je to tak dávno, čo home office bol trendom. Lenže každý benefit sa jedného dňa zažije. Medzi toľko žiadané benefity teraz nepatrí to, čo bolo zákonom stanovené, a tak do hry vstupuje iná zamestnanecká výhoda, ktorou je neobmedzené voľno. Práve s tým prichádza mnoho zamestnancov s túžbou zaujať a nalákať nových pracovníkov, ktorí na možnosť pracovať z domova už toľko nepočujú.

Rarita, ktorá je budúcnosťou?

Síce nemožno povedať, že by sa na trhu nachádzala nadvláda týchto firiem, ktoré by neobmedzené voľno ponúkali, ale jedná sa o niečo, čo vstupuje v posledných mesiacoch do hry. Hovoríme teraz o takej rarite, z ktorej sa však jedného dňa môže stať úplná samozrejmosť.

Zamestnanecké benefity všeobecne sú riešené prakticky v prvých kolách všetkých pracovných pohovorov. Zamestnanci sa pýtajú nielen na možnú mzdu, ale aj na to, čo navyše môžu oproti práci v konkurenčných firmách dostať. A neobmedzené voľno budí v očiach budúcich pracovníkov veľkú radosť.

O čo vlastne ide?

Neobmedzeným voľnom sa rozumie to, že je zamestnancom ponúkaný čas na odpočinok. Prakticky každý zodpovedný zamestnanec je si vedomý toho, že aby bola zachovaná jeho produktivita, musí byť tiež náležite odpočinutý. A zamestnanec mu v prípade, že ponúka benefit neobmedzeného voľna presne toto dopraje.

Ako už bolo spomenuté, zatiaľ je tento zamestnanecký benefit raritou a dalo by sa povedať, že v mnohých firmách v skúšobnom režime. Dôvod je prostý – jedná sa o niečo, čo je založené na čistej dôvere zamestnávateľa a zamestnanca. Firma musí mať v takom prípade dobre nastavenú komunikáciu so svojimi pracovníkmi. Musí vedieť, že sa nestane, že by niekto neprišiel v čase, keď do práce prísť má.

Benefit stojí na veľmi transparentných pravidlách, ktoré sa musia dodržiavať. Odráža sa aj na všeobecnej pracovnej kultúre u zamestnávateľa a na spomínanej av tomto prípade skutočne potrebnej dôvere.