Spite nahí, telo i zdravie vám za to poďakuje
Lifestyle

Spite nahí, telo i zdravie vám za to poďakuje

Premýšľali ste niekedy na tým, prečo niektorí ľudia spia nahí? S takými ľuďmi sa stretneme predovšetkým v seriáloch alebo filmoch, je napokon pravdou, že takéto ľudí môžete mať aj vo svojom okolí. Ponúka sa teda otázka, čo je dôvodom toho, že spí nahí? Sú azda zdravšie?

Odborníci sú toho názoru, že by mal spať bez pyžama každý. Ak sa to naučíte, poďakuje vám nielen vaše telo, ale aj samotné zdravie. Existuje rovno niekoľko zdravotných dôvodov, prečo by sme bez pyžama spať mali.

Spite nahí a spite lepšie

Ak chcete spať lepšie, ak sa chcete dočkať kvalitného spánku, odporúčame odhodiť na noc pyžamo. Vďaka tomu, že budete spať nahí, totiž zaspíte ďaleko rýchlejšie. Národná nadácia pre spánok zistila, že ak sa zníži telesná teplota človeka, docieli rýchlejšie hlbokého spánku, ktorý je tak potrebný. A ako inak znížiť telesnú teplotu človeka, než odhodiť pyžamo.

Lepšie sa vám bude spať nielen bez pyžamá, ale tiež sa vám bude spať lepšie vtedy, kedy nebudete mať v spálni mobilné telefóny alebo notebooky.

Ženy predídu vaginálnej mykóze

Len ženy môžu vedieť, ako nepríjemná sú vaginálne ochorenia. A práve jednému takému ochorenia možno predchádzať, ak odhodíme pyžamo. Konkrétne môžeme predchádzať vaginálnej mykóze. Tesné spodné prádlo býva tou najlepšou živnou pôdou pre baktérie, ktoré môžu vaginálnej mykózu spôsobiť. Keď teda budete spať nahá, zrazu baktérie nebudú mať pôdu pre svoj život.

Spomalíte starnutie

Taky platí, že vysoká telesná teplota znemožňuje uvoľňovanie melatonínu a rastového hormónu. Práve to sú dva bojovníci proti starnutiu. Keď teda budete spať nahí, melatonín aj rastový hormón sa bude normálne uvoľňovať a zamedzíte tak zbytočne rýchlemu starnutiu.

Pre zaujímavosť – rastový hormón, ktorému sa tiež inak hovorí HGH, je považovaný za elixír dlhovekosti. Vie dokonca regenerovať bunky.