Spoznajte temné kúty nášho sveta - vydajte sa do Osvienčimu
Lifestyle

Spoznajte temné kúty nášho sveta – vydajte sa do Osvienčimu

Cestovanie sa stalo v poslednej dobe akýmsi koníčkom mnohých z nás. Niektorí odchádzajú na naozaj dlhé dovolenky, pretože na to majú čas aj peniaze, iní si však výletujú len raz za týždeň, a to cez víkend, kedy sa tešia na chvíľku, ktorú budú môcť stráviť so svojim partnerom alebo s partnerkou. Výletov, kam sa vydať na jeden deň alebo na víkend, je skutočne veľa. Väčšinou sa cestuje na takéto jednodňové výlety po Českej republike, pretože predsa len obmedzený čas si vyžaduje obmedzené pamiatky. Volia sa tak obľúbené zoologické záhrady, ďalej aj hrady či zámky alebo ešte aj rôzne zábavné parky či atrakcie, ktoré by sme raz mali navštíviť.

Pokiaľ však neviete, kam sa v Česku vydať, skúste si zájsť niekam inam. Poznávať možno svet aj z inej perspektívy. Spoznajte zaujímavé kúty sveta, nie iba Česka. Avšak nie je vylúčené, že sa takéto miesta nemajú s Českom nejako spojiť. Napríklad svojou nie tak dávnou, napriek tomu naozaj temnou históriou. Už ste teda boli v Osvienčime?

Miesto, z ktorého mrazí

Toto miesto je významným turistickým cieľom, ale nie každý turista naň má. Z tohto miesta doslova mrazí. Ako iste všetci vieme, počas druhej svetovej vojny bolo toto mesto pričlenené Nemcom, ktorí tu vytvorili koncentračný tábor. Nikto zo začiatku ešte ani nepredpokladal, že sa bude v budúcnosti jednať o najväčší koncentračný tábor, kde sem Nemci pošlú na smrť také kvantá ľudí. Jedná sa zhruba o jeden a pol milióna ľudí, ktorí tu boli usmrtení nielen v plynových komorách, ale aj v dôsledku vyhladovania či kvôli ťažkým prácam. Na mnohých z nich boli tiež vykonávané nehumánne experimenty.

Toto miesto sa navštevuje hlavne preto, aby sme vždy mali na pamäti hrôzy, ktoré sa konali. Aj keď je toto výlet trochu smutnejšie, napriek tomu je dobré ho vidieť. Ide určite o zážitok, ktorý sa vám vryje do pamäte. Aby ste potom o tomto dianí rozšírili svoje vedenie, potom stojí za to aj výlet do Lidíc alebo do Terezína.