Tipy, ako ušetriť, zatiaľ čo neobmedzuje
Money

Tipy, ako ušetriť, zatiaľ čo neobmedzuje

Aukcia, zvýšenie ceny, zvýšenie ceny. Mesiace sme nepočuli nič iné. Dnes je potrebné dozrieť. Znížte svoje výdavky bez toho, aby ste sa museli príliš meniť. Tu sú tipy, ktoré sa môžu hodiť.

Prehľad príjmov a výdavkov

Keď ho hodíte na papier, zrazu uvidíte priestor na zlepšenie. Mnoho rodín stále nemá prehľad o príjmoch a výdavkoch. Nezabudnite opustiť rezervu každý mesiac na opravu práčky alebo neočakávané výdavky. Počas normálnej spotreby nikdy nedostaňte nulu.

Piggy banka za to, čo chcem

Ak ponecháte peniaze na svojom účte, zmizne. Preto vytvorte účet, ktorý budete používať iba a iba pre to, čo chcete. Alebo vložte financie do šálky. Záleží na tebe. Je potrebné odložiť celý rok na dovolenku. Ako aj nové domáce spotrebiče alebo auto. Odložiť pravidelnú sumu.

Týždenné menu

Keď plánujete, ušetríte skvele. Aj tak budete variť, takže sa tomu nebudete vyhnúť. Ale keď naplánujete, čo je dobré, môžete si ľahko vybrať ekonomickejšie recepty po stretnutí so svojou rodinou. Naplánujte si obed, ale aj večeru. Existuje veľa tipov na ekonomické využívanie prebytku potravín pre domácnosť.

Vlastný obed

Zohľadnite sa so sebou, že si obed prinesiete tri dni v týždni. Iba dva dni pôjdete do reštaurácie. Ušetríte niekoľko tisíc mesačne, čo je určite dobrá motivácia!

Kúpiť dlhé -termálne cestovné

Vstupenky sú vždy výhodnejšie, keď sú dlhodobé. Kúpte si ročné cestovné pre pravidelné spojenia. Ak jazdíte iba autom, skúste zvládnuť čo najviac povinností počas jednej cesty.

Energetické štítky

Skontrolujte, do akej miery konzumujú chladnička a mraznička vo vašej domácnosti. Tieto spotrebiče kedysi nonstop, takže je najlepšie byť v skvelej kondícii bez mrazu, ale aj v najnižšej možnej triede energie.

Stále existuje priestor na úspory. Nemusíte sa veľa meniť. Dávajte pozor, aby financie nekonkurovali.