Vytvorte si zo starých džínsov šortky. Poradíme, ako na to
Fashion

Vytvorte si zo starých džínsov šortky. Poradíme, ako na to

Letných kúskov je na pultoch obchodov stále veľké množstvo. Lenže ak chodíte často nakupovať, iste ste si všimli letných zliav, ktoré dosahujú obrovských percent. A práve letné zľavy môžu za to, že potrebné a hľadané veľkosti sú skrátka vypredané. A tak nám nezostáva nič iné, než si taký letné kúsok vytvoriť v pohodlí domova. Otázkou je, ako na to. Pozrime sa teda napríklad na šortky, ktoré jednoducho a ľahko vytvoríme zo starých džínsov. 

Šortky si vie každý doma vyrobiť. Skrátka len vezme staré džínsy a ušmikne si ich v požadovanej dĺžke. Tým práce mnohých z nás končí, lenže to je veľká škoda. Z takýchto ostrihané šortiek si totiž môžete vytvoriť niečo oveľa štýlovejšieho, keď zapojíte svoju kreativitu a necháte sa inšpirovať našimi tipmi, ktoré poradí, ako z klasicky ostrihané starých džínsov vytvoriť šortky tak štýlové, že sa môžu rovnať tým, čo sa kúpi v obchodoch. 

Požijte šmirgeľ papier 

Ak ste si v minulosti robili zo starých džínsov džínsy štýlové, viete, že sa používa šmirgeľ papier, vďaka ktorému sa dosiahne krásnych, ledabylých dier. Keďže sú diery populárne a moderné, neváhajte a vezmite šmirgeľ papier aj na odstrihnuté šortky. Len si dajte pozor, nech nie sú diery po celej dĺžke šortiek, pretože inak šortky nezakryjú to, čo by zakryť mali. 

Keď nie šmirgeľ papier, voľte perličky 

Ak sledujete aktuálne módne trendy, viete, že sú teraz veľmi populárne perličky. Tie teraz pokrývajú nielen džínsy, ale aj šortky. Keď si doma budete tvoriť svoje vlastné šortky, nezabudnite ich pokryť perličkami. Vytvoríte si tak elegantný kúsok, ktorý bude spĺňať presne to, čo aktuálne štýlový kúsok spĺňať má. 

Nebojte sa vyťahaných nitiek 

Rovnako tak sú populárne „ledabolo odstrihnuté“ šortky. Takého dojmu docielite tak, že si pinzetou vyťaháme pár nitiek, ktoré ledabolo pôsobia. Dajte si ale pozor, nech to nepreženiete.