Zaujímavosti zo života Elona Muska alebo čo ste o ňom nevedeli
Business

Zaujímavosti zo života Elona Muska alebo čo ste o ňom nevedeli

Elona Muska nemusíme dlho predstavovať. V posledných dňoch je Elon Musk veľmi preberaný, a to najmä vďaka firmám, ktoré založil. Na svojom konte má napríklad multi spoločnosti, ako sú firmy PayPal, Tesla alebo tiež SpaceX (práve túto spoločnosť čaká naozaj veľmi sľubný rok). Jeho podnikanie však nie je dokonalé, sám sa priznal, že niekoľko rokov pracuje viac, než by mal, aby jednotlivé spoločnosti neskrachovali a preklenuli sa do ďalšieho roku. Jeho sila presvedčenie, že ďalší rok už bude lepší ako ten predchádzajúci, možno vyplýva z jeho detstva, ktoré nebolo práve ružové. Pozrime sa na niekoľko zaujímavostí, ktoré ste možno o tomto podnikateľovi doteraz nevedeli. 

Začínal s predajom cukroví 

Ak ste vo filme videli dievčatá, ktoré si zarábali predajom cukroví, ktoré ponúkali všetkým ľuďom, ktoré postretli, predstavte si, že sa týmto spôsobom živil tiež Elon Musk. Chodil od dverí k dverám a ponúkal cukrovinky bohatým ľuďom. Jeho bratranci totiž cestovali po luxusných oblastiach juhoafrického hlavného mesta a predávali domáce čokoládové veľkonočné vajíčka. Táto vajíčka predávali ako Elona bratrancov, tak on sám za cenu dvadsaťkrát vyšší, než aké boli náklady. 

bol šikanovaný 

Na základnej či strednej škole existujú dve skupiny, a síce tí, ktorí šikanujú, a tí, ktorí sú šikanovaný. A práve Elon Musk patril do tej druhej skupiny, a síce bol šikanovaným, a to konkrétne na základnej škole, pretože bol najmladší a tiež najmenšie dieťa v celej triede. Nielen, že starší chlapci ho naháňali po celej škole, ale tiež ho zhodili aj zo schodov, načo musel odísť do nemocnice. 

Podľa jeho vlastných slov šikana trvala až do pätnásteho roku života. 

Rodičia si mysleli, že je hluchý 

Veľmi zaujímavý je fakt, že si rodičia mysleli, že je Elon hluchý. Dokázal sa totiž tak uzavrieť do svojho vnútra, že ho rodičia považovali za hluchého, a tak ho dokonca posielali k doktorovi. Až neskôr jeho rodičia pochopili, že sa jedná len o spôsob jeho premýšľania.