Rady, ako sa vyhnúť podvodným internetovým obchodom
Business,  Money

Rady, ako sa vyhnúť podvodným internetovým obchodom

Tovar je v regáloch často vypredané, k tomu samozrejme čakáte dlhé, niekedy až hodinové fronty, v obchodoch pri pokladniach. Aby ste sa tento rok tomuto davovému vianočnému šialenstvu vyhli, zamierte tento rok len do internetových obchodov, kde nájdete všetko pohodlne a rýchlo. Samozrejme aj tu na vás môže čakať nebezpečenstvo – síce nie v podobe bláznivého davu, ale v podobe podvodu. 

Nakupovanie online je v poslednej dobe veľmi obľúbené. Niet sa čomu čudovať, veď žijeme v dobe, keď všetko potrebujeme mať rýchlo a hneď, čo nám e-shopy sľubujú. Bohužiaľ s rastúcim záujmom o e-shopy rastie taky počet tých podvodných e-shopov, na ktoré by sme si hlavne v čase vianočných sviatkov mali dať pozor. 

Ak ste doteraz nenarazili na podvodný internetový obchod a chcete to tak aj nechať, prinášame vám pár rád, vďaka ktorým sa podvodným e-shopom stopercentne vyhnete. 

Čo by vo vás malo prebudiť podozrenie: 

neprofesionálne dizajn stránky 

chýba obchodné podmienky 

chýba meno predajcu, miesto prevádzkarne 

stránka preložená automatom 

nie sú kontakty, len kontaktný formulár 

Ak narazíte na podvodný e-shop, vyššie spomínané body vás budú varovať. Neprofesionálne dizajn stránky je a môže byť – existujú aj takí predajcovia, ktorí zatiaľ rozbiehajú svoj veľký biznis a nemajú peniaze na profesionálneho grafika. Čo je však alarmujúce, je to, že chýba obchodné podmienky. To je základná chyba, ktorá skutočne sprevádza každý podvodný e-shop. Okrem toho tiež chýba meno predajcu, čo možno u rady webov je štandardný, preto sa uistite, že má web miesto prevádzkarne alebo niekde nazvanú adresu, kam sa môžu napríklad spätne posielať balíky. Ak takáto adresa chýba, rýchlo z e-shopu preč. 

Kontaktné formuláre sú dnes bežné, ale ak na stránke nikde nie je žiadna kontaktné informácie, je to opäť zavádzajúce. Okrem toho ďalším takým alarmom je aj to, že nikto neodpovedá a emaily.