Akú vybrať destináciu v Thajsku aneb poznajte hlavné mesto a letoviská
Lifestyle

Akú vybrať destináciu v Thajsku aneb poznajte hlavné mesto a letoviská

Dovolenka v Thajsku vyžaduje veľa zariaďovaní a starostí. Verte nám však, že dovolenka v Thajsku bezpochyby stojí za to. Je potrebné sa len prispôsobiť a vybaviť všetky povinnosti. Jednou z nich je cestovný pas a tou druhou potrebné očkovania. Ďalej vás už bude zaujímať len odpoveď na otázku, akú destináciu zvoliť. Thajsko nie je len o hlavnom meste, ktoré sa nazýva Bangkok. Vybrať si tu môžete hneď z niekoľkých letovísk, ktoré vám ponúknu čisté more, biele pláže a nádherné zážitky.

Hlavné mesto je plné zážitkov

Keby ste predsa len mali chuť spoznať hlavné mesto, Bangkok vám ponúkne dokonalé zážitky, na ktoré v živote nezabudnete. Či už sa vydáte navštíviť Kráľovský palác alebo niektorý z mnohých chrámov, zakaždým vás dané miesto prekvapí svojou jedinečnosťou. Okrem toho máte možnosť navštíviť známe a všade umiestnite fast foody, ktoré fungujú aj v noci. Ubytovanie zoženiete aj bez predchádzajúcej dohody, stačí si len vybrať z veľkej ponuky hotelov a penziónov.

Letoviska aneb spoznajte krásu Thajska

Prvým známym a navštevovaným letoviskom je Phuket. Ide o známe a turistami často navštevované miesto. Výhodou mesta je miestne letisko, takže cesta z Bangkoku vám nebude trvať príliš dlho. Následne si len budete užívať čisté pláže a more. Zo zábavy si na letovisku náramne užijete napríklad potápanie, ktoré je tu relatívne rozšírené.

Nasledujte nás na letovisko Phi Phi

Ďalším prekrásnym miestom v Thajsku je letovisko Phi Phi. Počítajte však s tým, že sa jedná o jedno z najdrahších letovísk, vôbec. Je to zapríčinené prevažne turistov, ktorí sa na letovisku menia naozaj vo veľkom. Ak nemáte radi hlučno, potom to nie je vhodné miesto pre vás a vašu rodinu. Pokoja a pohody si na Phi Phi síce užijete, ale v inej miere, než v akej ste plánovali.

Koh Tao aneb letovisko snov

Posledným miestom je letovisko Koh Tao. Aj tu si môžete užiť zábavu v podobe potápania. V ostatných smeroch je letovisko veľmi podobné tým ostatným. Prekrásne pláže a čisté more vás vtiahne do úplne odlišného sveta.