Cestujete s malými deťmi? Prinášame tipy, ako let zvládnuť
Lifestyle

Cestujete s malými deťmi? Prinášame tipy, ako let zvládnuť

Doba letných dovoleniek sa blíži sedemmíľovými krokmi, čo znamená, že rodičia začínajú šalieť z predstavy, že budú musieť letieť so svojimi malými ratolesťami. Túžba je vziať k moru je tak silná, že sa rozhodli skúsiť rokov s malými deťmi, avšak strach z toho majú. Pokiaľ patríte aj vy k rodičom, ktorí budú cestovať s malými deťmi, máme pre vás niekoľko tipov, ako úspešne zvládnuť rokov. Dajte na nás a z prvého letu s malými deťmi bude nakoniec pozitívny zážitok, na ktorý budete radi spomínať. 

Väčšina rodičov má strach z toho, že deti budú v lietadle plakať alebo na letisku kričať a pištět. Tomu všetkému sa však dá predchádzať, na let s deťmi existuje niekoľko tipov, vďaka ktorým nebude rokov s deťmi nočnou morou, ale naopak veľkým zážitkom. 

Letisko je posledné miesto, kde sa môžu deti hýbať, tak to využite 

Na letisku je treba byť zavčasu. Zvyčajne platí, že dve hodiny pred odletom sú optimálne. Lenže čo s deťmi počas dvoch hodín robiť? Odporúčame deti zabaviť, a to pohybom. Je potrebné si uvedomiť, že práve letisko je posledné miesto, kde sa deti môžu poriadne rozbehnúť alebo kde sa môžu hýbať. Preto sa hýbte, prechádzajte sa alebo skúmajte, ako vyzerajú lietadla vonku. To deti zabavia až do odletu. 

Na dlhý let zvoľte dobré miesto 

Aj miesto, kde budete v lietadle sedieť, hrá veľkú úlohu. Najmä ak chcete podstupovať naozaj dlhý let. V ideálnom prípade si rezervujte taká sedadlá, kde je viac miesta a väčší priestor na nohy. Taky ak cestujete s partnerom alebo partnerkou, oplatí sa, že jeden bude mať sedadlo pred sedadlom dieťaťa. Deti predsa len radi kopú nohami do sedadiel, tak sa týmto vyvarujete konfliktu s treťou osobou, ktorú by dieťa rušilo. 

Deti milujú sladkosti a hračky, pamätajte na to 

Aj keď ste zástancom toho, že by deti nemali jesť sladké, pri lete od toho upustite. Hračky a sladkosti sú to jediné, čo nechá dieťa v pokoji aj počas dlhých niekoľkých hodina.