Čoho sa musíte vzdať ako digitálny nomád?
Lifestyle

Čoho sa musíte vzdať ako digitálny nomád?

Radi by ste sa stali digitálnym nomádov, ale neviete, čo všetko táto pozícia obsahuje? Ide o človeka, ktorý cestuje po svete a pri tom pracuje. Vo väčšine prípadov na diaľku, a to pokojne aj pre slovenské spoločnosti, pretože jeho profesie to skrátka umožňuje. Ak poznáte vo svojom okolí takých ľudí, určite im závidíte, aký majú život. Sedí na pláži s notebookom a robia prácu, ktorá ich baví. Inými slovami život snov. Musíte však počítať aj s tým, že sa vzdáte určitých vecí, na ktorých vám bezpochyby záleží.

Čoho sa musíte vzdať?

Ak máte v Českej republike rodinu i priatelia, budete sa musieť s nimi na nejakú dobu rozlúčiť. Záležať bude na tom, ako dlho sa mienite zdržať v zahraničí. Ak sa chystáte odcestovať napríklad na jeden rok, svoju rodinu a priateľov po celú dobu s najväčšou pravdepodobnosťou neuvidíte. Digitálne nomádi väčšinou cestujú po celom svete, a tak nemajú čas na návštevy svojich blízkych. Po čase sa tak ľahko môže stať, že namiesto jedného roka v zahraničí strávite medzi cudzími ľuďmi ďaleko kratšiu dobu. Jednoducho povedané bez svojej rodiny a blízkych nevydržíte.

Zázemie je v dnešnom svete veľmi dôležité. Chodíte do kancelárie a následne domov. Jazdíte nakupovať svojim automobilom a navštevujete sa so svojou rodinou a kamarátmi. Na to všetko budete musieť zabudnúť. Okrem rodiny a svojich blízkych prídete aj o tzv. Zázemie. V zahraničí nepočítajte s tým, že budete mať vlastný byt, auto a kanceláriu. Pracovať budete z coworkingových centier a bývať s najväčšou pravdepodobnosťou budete v hoteloch. Počítať tiež musíte s tým, že vás každé sťahovanie bude stáť veľa energie a času. Na to je potrebné byť ale pripravený.

Pohodlie vás nečaká

Ako sme uviedli v predchádzajúcom odseku. Spoľahnúť sa musíte sami na seba. Navyše každé sťahovanie vás bude stáť nielen čas, ale aj energiu. Čo tým chceme povedať? Že na pohodlie skrátka zabudnite. V neposlednom rade vynecháte svoje dôležité udalosti, či už sa to týka rodinných osláv, svadieb a pod.