Hady alebo akvarijné rybky? Čo je ľahšie z pohľadu chovu?
Home

Hady alebo akvarijné rybky? Čo je ľahšie z pohľadu chovu?

Chovať psy alebo mačky, to je už všedné. Ľudia dnes túžia po krapet atraktívnejších a zaujímavejších domácich miláčikoch, ako sú napríklad hady, papagáje alebo pavúky. Uvažuje sa tiež nad akvarijnými rybičkami, a to predovšetkým z toho dôvodu, že je ich chov úplne jednoduchý. Ak by sme mali vybrať miláčikov, ktorých chov je naozaj veľmi jednoduchý, zo spomínaných zvierat by sme odstránili papagáje. Tým musíte venovať peknú veľa pozornosti, aj keď im zo stavebnice Aluhobby postavíte naozaj priestrannú a krásnou vonkajšou voliéru alebo vtáčiu klietku z hliníkových profilov. Pavúky radšej taky vynechajme a odpovedzte si otázku, či chovať radšej hady alebo akvarijné rybičky.

Aj keď by človek povedal, že akvarijné rybičky k svojmu životu potrebujú len dostatočne veľké akvárium, podľa odborníkov je ďaleko jednoduchšie chov hadov, ktorým postavíte dostatočne veľké a priestranné terárium. Hady totiž nevyžadujú kŕmenie každodenné alebo tak časté, stačí im umývačka alebo menšie potkan raz za desať až štrnásť dní.

Kŕmenie nie je jediná výhoda chovu hadov

Je však potrebné konštatovať, že menej časté kŕmenie nie je jedinou výhodou chovu hadov. Hady napríklad nie sú slizko, ako je tomu u akváriových rybičiek. Práve naopak. Ich koža je na dotyk veľmi suchá, ale samozrejme sa to odvíja od konkrétneho druhu, ktorý sa rozhodnete chovať.

Akého hada správať?

Ak ste sa rozhodli pre chov hada, nepodceňujte výber vášho budúceho spoločníka. Ak patríte k začínajúcim chovateľom hadov, odporúčame sa zamerať predovšetkým na chov škrtiacej, ako je napríklad korálovka, ktorá môže dorásť do metra a pol. Tiež je vhodným spoločníkom krásne a zaujímavo sfarbená užovka červená, ktorá je veľmi pokojná a mierumilovná. Vhodná je aj pytón kráľovský, ktorá síce dorastá do väčšej dĺžky, na druhú stranu je to opäť had milujúci pokoj.